Tisíce imigrantů nemusí do úterý opustit Džungli v Calais. Ochránci lidských práv se obrátili na soud

Tisíce imigrantů nemusí do úterý opustit Džungli v Calais. Ochránci lidských práv se obrátili na soud
22 / 02 / 2016, 07:00

AKTUALIZACE / Uprchlická komunita ve francouzském Calais, která přežívá v tzv. Džungli, je početnější, než se čekalo, a to dokonce hned třikrát.

21.2. / Vystěhování komunity se odkládá, protože se přišlo na to, že ve společenství žije i 315 dětí bez rodičů. Informoval o tom server britského deníku The Guardian.  Aktivisté proto vládu vyzývají k tomu, aby před plánovaným zrušením tábora jasně řekla, co s dětmi bude. Stojí za zmínku, že nejmladším chlapcem bez domova je desetiletý Afghánec. Francouzský soud plánované vystěhování komunity také pozastavil. Situaci v komunitě bude soud posuzovat v úterý.

20.2. / V Calais se na divoko usadilo na 4000 imigrantů snažících dostat se do Británie. Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve chce podle listu Le Monde docílit stavu, aby tábor fungoval organizovaně. Nařízení se podle úřadů týká asi 1000 lidí z jižní části tábora přezdívaného Džungle, kde jsou také obchody, kavárny, mešity a kostely. Dobrovolníci pomáhající v táboře mluví až o 2000 uprchlících, kteří se budou muset stěhovat.

Od uprchlíků ale dala "ruce pryč" i jedna z největších charitativních organizací. Nezaslouží si naši podporu, nepřímo uvedl její šéf Kassim Tokan.

Šokující svědectví Francouzky, která žije v Calais. Její slova potvrzují to, co se děje v západní Evropě. To je multikulturní obohacení?

Migranti musejí jižní část tábora opustit do úterních 20:00 SEČ. Odejít mají do střediska pro uprchlíky, které sousedí s táborem, nebo obdobných center jinde ve Francii. Kdo příkaz neuposlechne, bude nuceně vystěhován, aby úřady mohly zahájit likvidaci provizorně postavených obydlí.

Uprchlíci v Calais jsou stále agresivnější. Francouzská policie musela použít slzný plyn

Situace v Calais je dlouhodobě vyhrocená. Od začátku roku je to druhé zmenšení plochy tábora, v němž lidé žijí v nuzných podmínkách. 

Svědectví z Calais, kde se již nedá žít. Slavný generál zatčený při demonstraci proti migrantům: „Francie umírá. Čelíme diktatuře!“

Společnost Eurotunnel, která je provozovatelem dopravního spojení pod kanálem La Manche, požádala francouzskou a britskou vládu, aby jí nahradily 29 milionů eur (přes tři čtvrtě miliardy Kč). Jde o peníze, o které loni firma přišla zejména kvůli problémům s migranty ve francouzském přístavu Calais. Zdroj: financninoviny.cz

Tagy článku