Tisíce let staré syrské památky likvidovány islámisty. Nejnověji komplex v Palmyře

Tisíce let staré syrské památky likvidovány islámisty. Nejnověji komplex v Palmyře
Autor fotografie: Wikipedia / Ulrich Waack |Popisek: Palmyra
24 / 08 / 2015, 12:00

Islámisté kompletně likvidují nejstarší památky v Sýrii, protože podle jejich interpretace islámu jsou modlami.

Zprávu o zničení chrámu Baal-Shamin, jedné z nejcennějších památek z komplexu antických ruin středosyrského města Palmýra, poskytl šéf státního úřadu pro ochranu historických památek v Sýrii Maamún Abdulkarím, tak i Syrské pozorovatelské centrum pro lidská práva (SOHR). Radikálové vyhodili chrám do vzduchu pomocí výbušnin, a  výbuch byl tak silný, že poškodil i několik ze známých sloupů ve městě.

Bojovníci IS pokračují v totálním ničení největšího kulturního dědictví. Světová média informují o zničení starověkého města, které bylo smazáno z povrchu země. 

Islámisté srovnali se zemí další památky v Sýrii

Bojovníci IS, kteří obsadili obrovské území v Sýrii a Iráku, mají pod kontrolou Palmyru od května 2015. Ta jim posloužilo jako "velkolepá scéna" k popravě 25 mužů na začátku července.

262 popravených v Palmyře, mezi nimi i děti

Před týdnem radikálové IS uřízli hlavu odborníkovi na historické památky v Palmýře, 82-letému Chálid Asaad, který vedl úřad na ochranu tamních historických památek více než pět desetiletí. Jeho tělo pověsili na sloup na hlavním náměstí.

Zdroj YouTube, Channel 4 News , Oneindia Hindi

Foto: wikipedia, soubor je licencován pod Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace