Tisíce lidí podpořily prezidenta Zemana. Pražská "kavárna" označila Konvičku za "fašistu"

Tisíce lidí podpořily prezidenta Zemana. Pražská &quote;kavárna&quote; označila Konvičku za &quote;fašistu&quote;
Autor fotografie: Žarko Raptor Jovanovič|Popisek: Manifestace 17.11.2015 na Albertově
17 / 11 / 2015, 22:45

VIDEO / Na Albertově tisíce demonstrantů podpořily prezidenta Miloše Zemana, myšlenku českého vlastenectví a odsoudily neschopnost EU čelit uprchlické "invazi". Opačné názory na prezidenta i kvůli jeho názorům na uprchlickou krizi odmítly stovky lidí při mítincích v centru Prahy. Ve hře byly opět červené trenýrky, červené karty a ...nenávist pražské "kavárny" a multikulturních sluníčkářů".

Velkolepá pomsta za loňský rok, za červené karty i vajíčka. I takovou formou lze popsat letošní návštěvu prezidenta Miloše Zemana na Albertově. 


Reportér ParlamentníchListů.cz dorazil na Albertov už před dvanáctou hodinou dopoledne, přestože akce měla oficiálně začít až ve 14 hodin a prezident Zeman měl dorazit ještě o něco později. Již před polednem se začali shromažďovat občané i novináři. Vzhledem k tomu, že loňská návštěva Miloše Zemana na Albertově se zvrhla v radikální protest vůči němu a na prezidenta dokonce před očima prezidentů čtyř okolních států létala vajíčka i další předměty, policie nechtěla nechat letos nic náhodě.

Albertov 17.11.2015 / Žarko Raptor Jovanovič

Na prezidentu Zemanovi, který promluvil v závěru akce, bylo vidět, že si projev před tisícovkami svých příznivců užívá. Zeman několikrát v řeči zdůrazňoval odpor proti snaze manipulovat, vyzdvihoval český národ a jeho schopnost si vládnout sám a odmítl jakékoli vměšování do našich záležitostí.

Albertov 17.11.2015 / Žarko Raptor Jovanovič

Předseda Hnutí Úsvit a válečný veterán Miroslav Lidinský řekl ve svém projevu,že "dnešní elity jsou podle něho odtrženy od reality a od toho, co si přejí občané, stejně jako byly od reality odtrženy předlistopadové politické elity," a pokračoval:

„Svobodu, kterou jsme před šestadvaceti lety získali, můžeme lehce ztratit, je ohrožena. Pokud někdo vymění prezidentskou zástavu za červené trenýrky a sklízí obdiv od lidí, kteří nás nazývají fašisty, pak říkám, že nám chce naši svobodu někdo vzít! Braňme naši prezidentskou zástavu. Stůjme pevně za naším prezidentem, který dobře ví, co to je národní identita. Na rozdíl od lidí, jako je třeba pan Američan Dienstbier, ministr bez práce. Nejsme extremisté. Říkáme jen to, co ve své době říkal britský premiér Winston Churchill. Byl snad Churchill extremista, když upozorňoval na nástup fašismu? Ne, on byl jediný, kdo měl odvahu veřejně pojmenovat přicházející zlo. Dnes můžeme vidět, že Evropa pozbývá opravdových a silných politiků. Kolik lidí bude ještě nesmyslně pobito, než si páni Junckerové, Schulzové, Hollandové a paní Merkelové uvědomí, že jejich laxností, nečinností a pomatenou imigrační politikou dovedou Evropu na pokraj zkázy!“  

Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička:

"Svoboda nám není shůry dána, o tu se musí dnes a denně bojovat. Tehdy jsme si nemysleli, že dnešní političtí, akademičtí a mediální mandaríni se budou většině národa posmívat do hloupých xenofobů a dočkáme se situace, kdy ministr pro lidská práva Dienstbier bude dokonce svádět vinu za pařížské události na ty, kteří před riziky imigrace varovali."

Předseda Strany práv občanů  Jan Veleba:

"Všechna pokolení našich velkých osobností, všechna pokolení našeho lidu budovala a rozvíjela tuto krásnou zemi, zemi českou, domov můj. Je potřeba v duchu vánočního poselství prezidenta Zemana udělat maximum pro to, aby Česká republika zůstala suverénním státem. Bude to těžké, protože se stalo něco, co naši svobodu a integritu ohrožuje. Slabí evropští lídři tuto dobu nezvládli a nezvládají nadále. Zklamali a není záruka, že se zvednou. Evropa je ohrožena a ocitla se na okraji rozvratu. Koncept EU selhal. Za této situace je třeba nechat unii unií a starat se o sebe,“ 

Zdroj: ParlamentníListy.cz

Průvod několika stovek příznivců uprchlíků a kritiků prezidenta přišel po akci na Václavském náměstí k Pražskému hradu za skandování "Kavárna je tady".

Miloš Zeman označuje jako Pražskou kavárnu všechny své kritiky. Podle organizátorů akce Zemanovy kroky odporují zájmům lidí v Česku.

Lidé z průvodu se účastnili odpoledního Setkání lidí dobré vůle, kde se sešli účastníci několika dnešních shromáždění. Byli mezi nimi například lidé, kteří na happeningu na Národní třídě odevzdávali karty se jmény možných příštích prezidentů nebo účastníci akce na podporu uprchlíků Tahle země patří všem - Refugees welcome.

"My v České republice jsme zvyklí vnímat prezidenta jako zásadní osobnost. Ve chvíli, kdy máme na Hradě Miloše Zemana, není laťka příliš vysoko. Přeskočí ji skoro každý, komu bylo 40 a chová se slušně," řekl ČTK pořadatel akce Martin Přikryl ze spolku Podhradí.

Účastníci průvodu v čele nesli velké červené trenýrky, odkazující na akci performerů ze skupiny Ztohoven, kteří nad Hrad pověsili místo standarty jako symbol Zemana právě obří trenýrky. Před Hradem dnes chtěli lidé prezidentovi podle organizátorů připomenout, že existuje ústava a "Česko není jeho". Skandováním "prověrka" připomínali například, že hradní kancléř Vratislav Mynář neuspěl se žádostí o bezpečnostní prověrku, ale přesto zůstal ve funkci.

"Prezident této země stál na jednom pódiu s náčelníkem českých fašistů. Kdo stojí na pódiu s fašisty, je sám fašista," řekl na shromáždění u Hradu vysokoškolský profesor Martin C. Putna.

Komentoval tak dnešní Zemanovu účast na akci odpůrců uprchlíků z Bloku proti islámu. Kolem 19:00 akce skončila, a stovky lidí se začaly rozcházet. Policie jim doporučila nechodit cestou po Zámeckých schodech kvůli protimigrační demonstraci u Úřadu vlády.

Podle pořadatelů setkání je nutné problémy s migrací řešit s lidskostí a porozuměním. Alfou a omegou je ale vyřešení konfliktu v Sýrii i jinde, uvedli organizátoři v prohlášení. Sami chtějí přispět k uklidnění napětí ve společnosti a pomoci lidem v nouzi. Vytvoří skupinu setkání dobré vůle, která bude případné kroky koordinovat. Pořadatelé některých dnešních demonstrací do ní vyšlou po jednom zástupci.

Na Václavském náměstí se odpoledne konala také akce namířená proti islámu a uprchlíkům Za naši kulturu a bezpečnou zem. Podle policejních odhadů se jí účastnilo asi 4000 lidí. Policisté ale od sebe oba tábory oddělili. Účastníci protimigrační demonstrace se poté vydali k Úřadu vlády.

 

 

Tagy článku