Tisíce migrantů uprchlo z Idomeni a budují nový tábor

Tisíce migrantů uprchlo z Idomeni a budují nový tábor
28 / 05 / 2016, 12:15

Podle řeckého deníku Kathimerini tisíce migrantů z Idomeni ještě před evakuací zmizely a nyní se začínají objevovat o několik kilometrů dále.

Atény - Nedaleko řecké pohraniční obce Idomeni, kde úřady jen před několika dny vyklidily provizorní tábor s tisíci běženců, se rodí nové tábořiště uprchlíků. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na řecký deník Kathimerini. Nový tábor vyrůstá na státním pozemku kolem nepoužívaných průmyslových budov a bývalých kasáren

V Idomeni u hranic s Makedonií se začaly hromadit tisíce uprchlíků z Blízkého východu poté, co asi před třemi měsíci Makedonie a další evropské země uzavřely hranice pro migranty, kteří masově proudili do Evropy z Blízkého východu a Afriky. Loni jich touto cestou přišel více než milion.

Řecké úřady se dlouho marně snažily tábořiště, v němž bylo v jednu dobu až 15.000 běženců, vyklidit. Jeho obyvatelé se totiž odmítali nechat převést do klasických uprchlických táborů, protože doufali, že se hranice otevřou. Tento týden se podařilo odvézt 3700 ze zbylých asi 8500 běženců.

Ve čtvrtek řecký ministr veřejného pořádku Nikos Toskas oznámil, že evakuace byla dokončena, ale že asi 2000 uprchlíků je ještě v nedalekém areálu čerpací stanice. 

Tagy článku