Tisíce migrantů žalují Německo za to, že úřady protahují jejich azylové řízení

Tisíce migrantů žalují Německo za to, že úřady protahují jejich azylové řízení
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: migranti
05 / 01 / 2017, 20:00

Tisíce uprchlíků se chtějí soudit s Německem.

Uprchlíkům se nelíbí to, že kvůli azylovým řízením, které se podle nich táhnou neúměrně dlouhou dobu, si například nemohou najít práci či se učit německy.

Stanice Deutsche Welle upozorňuje, že počet soudních případů, jež souvisí s azylovým řízením, se v minulém roce zdvojnásobil, přičemž by se mohl až ztrojnásobit tento rok. Uprchlíci žalují Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky, který vidí jako hlavní překážku toho, že se nemohou integrovat plnohodnotně do německé společnosti.

To, že přibývá soudních případů souvisejících s azylem,  potvrzuje i předseda Sdružení německých správních soudců Robert Seegmüller, který listu Rheinische Zeitung řekl, že letos skutečně očekává až trojnásobný růst těchto případů, které německé soudy neúměrně zatěžují. O tom svědčí příklad spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, v níž zaznamenali loni přibližně 47 000 soudních případú, které se bezprostředně týkaly azylu. V roce 2015 to bylo slabě přes 21 000.

 

Zdroj: dw.com

 

psali jsme:

Rozzuření migranti zapálili uprchlický tábor v Itálii. Nepokoje vyvolala smrt mladé ženy

Drama na španělsko-marocké hranici: 1 000 migrantů se snažilo násilím dostat přes plot, při potyčkách přišel jeden policista o oko

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace