Tisíce mrtvých ukrajinských vojáků a stovky zabitých vojenských instruktorů NATO. Unikly izraelské zpravodajské údaje o ukrajinských ztrátách

Tisíce mrtvých ukrajinských vojáků a stovky zabitých vojenských instruktorů NATO. Unikly izraelské zpravodajské údaje o ukrajinských ztrátách
Autor fotografie: manhhai, flickr (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
07 / 02 / 2023, 11:00

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová na konci listopadu minulého roku uvedla, že vojenské ztráty ozbrojených sil Ukrajiny přesáhly 100 tisíc lidí. Tato zpráva překvapila Ukrajince a vyvolala skandál v Kyjevě. Brusel musel video s poselstvím Von der Leyenové urychleně upravit a odstranit z něj data o ukrajinských ztrátách.

Zdá se však, že situace v Kyjevě je ještě horší. Dne 3. února bývalý poradce šéfa Pentagonu a penzionovaný plukovník americké armády Douglas McGregor ve videorozhovoru řekl doslova toto: „Generál Zalužnyj (velitel ozbrojených sil Ukrajiny - pozn. red.) se setkal s ministrem obrany USA Lloydem Austinem a s generálem Millim, předsedou Sboru náčelníků štábů. Podle zdrojů jim tajně řekl, že Ukrajina ztratila 257 tisíc lidí.

A turecké vydání Hurseda Haber s odkazem na údaje izraelských tajných služeb zveřejnilo následující údaje o ztrátách – jak na lidech, tak na vybavení.

Celková síla Ozbrojených sil Ukrajiny je 734 000 vojáků (plus 100 000 záložníků), včetně jednotek NATO (kteří bojují v zákulisí na území Ukrajiny) a zahraničních žoldáků.

Ztráty jsou:

157 000 mrtvých.

Zraněno 234 000.

17 230 vězňů.

Mrtví vojenští instruktoři NATO (USA a Spojené království) 234. Mrtví vojáci NATO (Německo, Polsko, Litva atd.) 2 458.

Mrtví žoldáci 5 360.

Ještě zajímavější je, že údaje o zničené vojenské technice Ozbrojených sil Ukrajiny, které uvádí turecká publikace (připomeňme - s odkazem na izraelské zpravodajské služby), jsou srovnatelné s ruskými oficiálními údaji. A v některých polohách je dokonce převyšují.

Údaje z tureckého tisku (izraelské rozvědky) a údaje z ruského ministerstva obrany:

Letadla sestřelena: 302 a 382

Sestřelených dronů: 2 750 a 3 023

Zničené protiletadlové raketové systémy: 497 a 403

Zničené tanky a obrněná vozidla: 6 320 a 7 750

Zdroj: kp.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace