Tisíce policistů v pohotovosti - začínají Velikonoce

Tisíce policistů v pohotovosti - začínají Velikonoce
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
01 / 04 / 2015, 17:00

V pátek 3. a v pondělí 6. dubna bude na silnicích nejvíc policistů, přes tři tisíce. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil ředitel služby dopravní policie plk. Ing. Tomáš Lerch.

Na bezpečnost na silnicích dohlédnou o Velikonocích 3000 policistů, zaměří se zejména na hlavní silniční tahy a kritická místa. Budou kontrolovat plynulost provozu a dodržování předpisů, a jako každoročně zejména zákaz požívání alkoholu a drog před jízdou. Nejvíce vidět budou policisté v pátek a pondělí.

Podle policejních statistik se během loňských Velikonoc stalo 821 nehod, z toho u 67 případů hrál roli alkohol. Zemřeli čtyři lidé. Ve dvou případech bylo příčinou smrtelné nehody nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky, jeden člověk zahynul při vjetí vozidla do protisměru a další kvůli nesprávnému předjíždění. O svátcích roku 2013 se stalo 777 nehod, které nepřežili tři lidé. Ještě tragičtější byla bilance Velikonoc například v roce 2009, kdy bylo 15 obětí dopravních nehod.

Policisté se budou nejen o nadcházejícím víkendu pomocí represivních i preventivních akcí snažit zvrátit zatím nepříznivý trend letošního roku. Za uplynulé tři měsíce zahynulo při dopravních nehodách 119 lidí, což je o tři více než v roce 2014, uvedl Lerch.

Policie ČR již na konci tohoto týdne startuje dopravně bezpečnostní akci vyhlášenou policejním prezidentem. Policisté tak v období od 3. 4. do 6. 4. ve zvýšené míře dohlédnou na silniční provoz při akci zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, zákaz požívání alkoholických nápojů a na regionální úrovni nezůstanou stranou ani kulturní a společenské akce. 

Zdroj: Policejní prezidium ČR

Psali jsme také:

Sto tisíc evropských řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy. Česko není výjimkou.

Carpooling - policie varuje před společným cestováním aneb jak se stát převaděčem

Uherský Brod: jak probíhala komunikace mezi složkami IZS

 

Tagy článku