Tisíce Řeků demonstrovalo proti hotspotům. Policie použila slzný plyn

Tisíce Řeků demonstrovalo proti hotspotům. Policie použila slzný plyn
Autor: YouTube/screenshot/RT
15 / 02 / 2016, 09:00

Tisíce obyvatel východořeckého ostrova Kos včera protestovalo proti výstavbě registračního centra pro uprchlíky na tomto ostrově.

Ostrov patří mezi hlavní cíle uprchlíků, kteří sem směřují z Turecka. Všechny řecké ostrovy jsou přetíženy obrovským počtem uprchlíků a místní si stěžují nejen na stále horší životní podmínky na ostrovech, ale i na to, že kdysi klidné destinace zažívají masívní odliv turistů. Zdroj: RT.com


Zhruba dvě tisícovky lidí se podle radnice Kosu včera odpoledne shromáždila u vesnice Pyli k protestu proti výstavbě hotspotu. Pořádkové síly nasadily slzný plyn na rozehnání několika desítek demonstrantů, kteří se pokoušeli dostat na staveniště, které se nachází asi deset kilometrů od přístavního města Kos. Už ve středu před radnicí Kosu demonstrovala zhruba tisícovka lidí.
Zdroj: denik.cz


Hotspoty ani ochrana vnějších hranic EU stále nefungují, uvedl ministr vnitra Milan Chovanec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace