Tisk: Trump navštíví Británii příští rok, návštěva nebude státní

Tisk: Trump navštíví Británii příští rok, návštěva nebude státní
Popisek: Donald Trump
11 / 10 / 2017, 14:00

Americký prezident Donald Trump navštíví podle listu Evening Standard Spojené království na počátku příštího roku. Nepůjde ale o návštěvu státní, ale pouze pracovní. Podle dnešní informace britského listu je důvodem změny charakteru plánované návštěvy obava z masových protestů. Úřad britské premiérky odmítl informaci komentovat.

Podle listu Evening Standard se pracovní návštěva amerického prezidenta Donalda Trumpa v Británii uskuteční na počátku příštího roku. Státní návštěva se všemi příslušnými poctami včetně setkání s královnou Alžbětou II. by se měla uskutečnit později. Datum státní návštěvy ale zatím jasné není, uvedl Evening Standard.

Úřad britské premiérky Theresy Mayové odmítl informaci listu komentovat. Postoj vlády k návštěvě amerického prezidenta se podle něj nijak nezměnil. Pozvání Trump dostal a přijal, termín návštěvy stanoven nebyl, dodal úřad.

Předsedkyně britské vlády Mayová předala šéfovi Bílého domu pozvání na státní návštěvu Spojeného království letos v lednu krátce poté, co se Trump oficiálně ujal své funkce. Byla prvním z cizích státníků, které prezident v Bílém domě přijal.

Pozvání Trumpa do Británie vyvolalo rozporuplné reakce. Petici proti státní návštěvě podepsaly téměř dva miliony lidí, kteří vyčítali Trumpovi zejména jeho antiimigrační kroky. Petici ale sepsali i zastánci návštěvy. Po slovní přestřelce s americkým prezidentem vyzval před časem britskou vládu k odložení jeho návštěvy také londýnský starosta Sadiq Khan.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.