Tlak migrantů na maďarských hranicích roste, uchylují se k násilí

Tlak migrantů na maďarských hranicích roste, uchylují se k násilí
Popisek: Ilustrační foto
20 / 07 / 2016, 15:45

Jejich rozhodnutí dostat se na Západ je tak velké, že neváhají sáhnout k násilí. Ve státní televizi to uvedl György Bakondi, bezpečnostní poradce předsedy maďarské vlády Viktora Orbána.

Budapešť (ČTK)- Podle Bakondiho v prvních třech měsících letošního roku se pokusilo proniknout přes maďarské hranice 4500 migrantů. Ve druhém čtvrtletí to už ale bylo 10.500. Pokud tento tlak poroste dál, pak situace "bude komplikovaná na Balkáně a v celé Evropské unii", řekl Orbánův poradce zpravodajské televizi M1.

"Stále více lidí je názoru, že Evropa není schopná zvládnout masovou migraci takových rozměrů, a je přesvědčeno, že vlády a Brusel by měly podniknout rozhodné kroky k ochraně unie," poznamenal Bakondi s poukazem na násilné incidenty v maďarských přijímacích centrech a na teroristické útoky v dalších evropských státech.

Vyjádřil přitom naději, že Evropská unie dokáže vytvořit bezpečnostní systém, který umožní, aby skuteční uprchlíci získali politický azyl, ale teroristi a ekonomičtí migranti zůstali mimo.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace