Tony Blair se chce vrátit do vysoké politiky. Premiérka Mayová je podle něho příliš lehkou vahou a Corbyn magor

Tony Blair se chce vrátit do vysoké politiky. Premiérka Mayová je podle něho příliš lehkou vahou a Corbyn magor
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Tony Blair
21 / 11 / 2016, 19:15

Bývalý několikanásobný premiér Tony Blair vážně zvažuje svůj podle listu The Sunday Times návrat do vrcholných pater politiky.

Blairovi vadí především současné politické vakuum, které je na jedné straně způsobené premiérkou Theresou Mayovou, a na straně druhé vůdcem labouristů Jeremym Corbynem. Toho přitom nazval ,,magorem", zatímco Mayovou lehkou vahou.

Mayovou jako premiérkou není podle The Sunday Times Blair příliš nadšen. Bývalý premiér v letech 1997 - 2007 se rovněž domnívá, že po Brexitu zeje v britské politice velká díra, kterou by chtěl svým návratem zaplnit.

Blair si také myslí, že ze zastánců setrvání v EU se nyní stali ,,povstalci", kteří musejí denně svádět bitvu za prosazení svých názorů. Proto mimo jiné požaduje vypsání nového referenda.

Bývalý výrazný představitel labouristů dokázal tuto stranu na počátku devadesátých let doslova ,,vzkřísit". Vyhrál také třikrát po sobě parlamentní volby, výrazně mu však uškodilo angažmá Velké Británie po boku USA ve válce v Iráku. Jeho popularita strmě klesala dolů a v roce 2006 oznámil, že v následujícím roce skončí ve funkci premiéra i šéfa labouristů.

 

 

Zdroj: indpendent.co.uk, thetimes.co.uk

Tagy článku