TOP 09 chce uzákonit, aby se uprchlíci povinně učili česky

TOP 09 chce uzákonit, aby se uprchlíci povinně učili česky
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Karel Schwarzenberg
04 / 06 / 2016, 14:15

Místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová a poslankyně Nina Nováková chtějí zakotvit povinnou výuku jazyka pro uprchlíky v rámci azylového zákona.

V pátek představila opoziční TOP 09 návrh, podle něhož by se měli migranti, jimž bude v České republice udělen azyl, povinně zúčastnit integračních programů. Mezi důležitými body by pak měla být povinnost pro azylanty učit se češtinu.

Langšádlová řekla na brífinku, že strana odmítá xenofobii, ale podpora ze strany státu uprchlíkům, kteří zde o azyl žádají, musí být jasně stanovená pravidla. Ti, jež by odmítli se učit česky, by museli z ČR odejít. Zopakovala, že ČR má být sice zemí otevřenou, nikoliv však multikulturní, protože právě multikulturnost stojí za integrací, která dopadla neúspěšně.

Místopředsedkyně topky k tomu uvedla, že není možné, aby zde zůstávali azylanti, kteří se nechtějí učit jazyk země, která je přijme. Proto podle ní musí být účast v integračních programech povinná pro všechny uprchlíky, kteří by zde chtěli žít. Tím by si osvojili i naši kulturu a snáze by se integrovali do české  společnosti.

TOP 09 pak představila i další změnu, kterou by chtěla prosadit v rámci školského zákona. Ve školách by se mělo vyučovat o evropské kultuře a duchovních kořenech všech náboženství.

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.