Top Gear: Test obrněného vozidla Marauder

Top Gear: Test obrněného vozidla Marauder
Autor fotografie: Paramount Group|Popisek: Marauder
23 / 09 / 2015, 10:30

Jeden z nejlepších testů známého pořadu Top Gear s více než 20 000 000 shlédnutí! Šílenci z Top Gearu si vzali do parády téměř patnáctitunový obrněný vůz Marauder vyráběný v Jižní Africe. Video bylo natočeno v roce 2011, ale pořád je úžasné!

Jihoafrický Marauder, navržený a postavený firmou Paramount zvládl bez ztráty kytičky všechna příkoří a nástrahy, které si na  něj přichystal moderátor Richard Hammond v městské džungli Johannesburgu. Marauder přejíždí civilní auta, proráží cihlovou zdí a odolal i útokům hladových lvů:-)

V závěrečném testu byla vozidla Marauder a Hummer H3 vyhozena náloží do vzduchu. Z Hummeru zbylo jenom ohořelé a rozprsknuté cosi. Marauder byl lehce poškozen a z místa výbuchu odjel do západu slunce.

Marauder podle výrobce přežíje explozi 14 kg TNT pod koly a 7 kg TNT pod trupem, což z něj dělá jedno z nejodolnějších vozidel na světě.  Speciální "Run Flat" pneumatiky zajistí, že i po průstřelech kulkou ráže 12,7 vydrží ještě dalších 50 kilometrů!

Umí plavat, brodit se a svojí posádku ochraňuje ve speciálních sedačkách, aby si při výbuchu nezlomili páteř.

Maximální rychlost tohoto drobka o hmotnosti 15 tun je 120 km/h!

Nezbývá než věřit, že trio Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond pod navým zaměstnavatelem Amazon natočí mnoho dalších takto krásně šílených videí. Jeremy Clarkson si má u nového zaměstnavatele vydělat během příštích 3 let sumu 46 milionů dolarů, jedna nová epizoda vyjde Amazon na 7 miliónů dolarů.  

Zdroj: Paramount Group, Financial Times

Tagy článku