Topolánek na Hrad? Bývalý předseda ODS se zjevil z politického záhrobí

Topolánek na Hrad? Bývalý předseda ODS se zjevil z politického záhrobí
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Mirek Topolánek
06 / 11 / 2017, 11:45

Bývalý předseda vlády a ODS Mirek Topolánek ohlásil překvapivou kandidaturu na prezidenta. Může to být politický comeback roku?

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek bude na poslední chvíli kandidovat na funkci prezidenta republiky. Překvapivou zprávou tak ještě více zamíchal kartami a možná i šancemi jednotlivých kandidátů. Je zajímavé, že o Topolánkovi nebylo v posledních letech prakticky slyšet, protože se stáhl do ústraní a vrátil se k původnímu oboru - energetice, v níž je podle svých slov spokojen.

A najednou je ho všude plno. Rozdává rozhovory, komentuje politické dění, zřídil si i Twitter, kde hodnotí současnou politiku. Co ho tedy přimělo kandidovat na nejvyšší ústavní funkci? Je to silná ,,hradní" vábnička? Nebo snad mesiášský boj proti Andreji Babišovi či Miloši Zemanovi, o němž prohlásil, že by neměl kandidovat ve druhém období z důvodu chatrného zdraví.

 psali jsme: Strach z Babiše

O Topolánkových pohnutkách zatím nikdo neví přesné detaily. Každopádně pokud by přece jen byl Topolánek zvolen prezidentem, byl by to dozajista politický comeback roku ,,chlapa s gulema", který byl znám především svou zemitostí. Jednalo by se o návrat politika, který sváděl líté bitvy s bývalým šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem ještě v době, kdy byl velmi aktuální pravolevý střet. Topolánek zatím není kandidátem žádné politické strany, ani ODS. Jde sám za sebe a vlastně tak vykrývá prostor po neuskutečněné kandidatuře Jiří Kubery. Otázkou jsou, nakolik jsou šance bývalého předního politika ODS reálné

psali jsme: Bič na nepohodlné názory? Tomio Okamura už vymyslel plán

Kandidátů je mnoho a Topolánek nebude rozhodně patřit k favoritům volby. Na druhou stranu může ukrojit významné či potřebné hlasy těmto favoritům, třeba i Miloši Zemanovi. Možná je to skutečný důvod jeho kandidatury, aby stáhl Zemanovy hlasy a ten tak nebyl ve druhém období zvolen. Tak či onak, pokud Topolánek nebude zvolen prezidentem, což je v tuto chvíli spíše pravděpodobné, může být nakonec prezidentská kampaň předpolím pro jeho další politické angažmá. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.