Tragická nehoda v Mostech u Jablunkova

Tragická nehoda v Mostech u Jablunkova
Autor fotografie: HZS Moravskoslezského kraje|Popisek: Tragická nehoda v Mostech u Jablunkova
18 / 09 / 2014, 20:00

Další smrtelná dopravní nehoda.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 18.9.2014 dopoledne v Mostech u Jablunkova (okres Frýdek-Místek) na silnici I/11, kde se srazil polský kamion Renault Camiva s osobním automobilem Škoda Superb. Nehodu nepřežil řidič superbu (44 let). Hasiči mj. poskytovali psychologickou pomoc staršímu polskému řidiči kamionu, který vezl náklad papíru.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě asi kilometr od slovenské hranice informováno ve čtvrtek ráno před půl osmou. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Třinec a Frýdek-Místek, s nimi také jednotka dobrovolných hasičů z Mostů u Jablunkova.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před požárem, vyprostili tělo řidiče superbu, usměrňovali dopravu, odtáhli superb na krajnici, uklízeli (i provozní kapaliny ze silnice pomocí sorbentu) a hasiči z týmu postintervenční psychologické pomoci přijeli pomoci řidiči kamionu.

Tragická dopravní nehoda v Mostech u Jablunkova

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.