TRAKBELT360 ™ - vychytávka pro bezpečnou práci ve výškách i v úzkých prostorech

TRAKBELT360 ™ - vychytávka pro bezpečnou práci ve výškách i v úzkých prostorech
Autor fotografie: Chris Landano|Popisek: TRAKBELT360 ™
02 / 11 / 2014, 07:15

2.11.2014 / Americký profesionální hasič a soudní fotograf přišel s myšlenkou rotačního opasku pro uložení nářadí, určeného nejen pro rychlou výměnu nástrojů při výškových pracích, ale především pro záchranáře, kteří uvíznou v těsných prostorech.
Zdroj: kickstarter.com

Chris Landano je americký hasič a soudní fotograf z New Yorku, který pracoval pro hasičskou forenzní jednotku a zadokumentoval práci záchranářů a profesionálních fotografů, kteří se při akcích nebo vyšetřování dostali do ohrožení života díky tomu, že se jejich výstroj zasekla v těžko přístupných prostorech. Jemu samotnému se stalo, že zůstal zaklíněn v troskách za svůj pás a musel ho odepnout, aby se uvolnil.

Na současných opascích je nářadí uloženo v kapsách a přihrádkách, se kterými nelze pohybovat. Jím navržený systém nabízí větší bezpečnost, pohodlí a všestrannost. TrakBelt360 ™ je patentovaný systém, který umožňuje volný pohyb nářadí v obou směrech. Systém umožňuje i aretaci jednotlivých kapes. TrakBelt360 ™ umožňuje bezpečnější práci ve výškách, protože si jednoduše posunete nářadí do polohy, která usnadní lezení pro žebříku. Je vyroben z odolného voděodolného kompozitního materiálu s reflexním prošíváním a má rychloupínací přezku pro okamžité uvolnění opasku.

TRAKBELT360 ™

Trakbelt360

Trakbelt360

Opasek bude ve čtyřech velikostech a uvažuje se o výrobě i pro ženy (např. kadeřnice)

  • Střední (32 "- 34")
  • Velký (36 "- 38")
  • XLarge (40 "- 42")
  • XXLarge (44 "- 46")

Předpokládá, že prodej bude zahájen na jaře 2015 a počítá se zásilkami mimo území USA. Cena pro sponzory na Kickstarteru je 60 USD a sponzor obdrží jeden opasek se dvěma jezdci a kapsou. Plánovaná prodejní cena je 100 dolarů.

Podívejte se na video, více o vychytávce zde.

 

 

Tagy článku