Německo: Trest za pokus o znásilnění? Podmínka a veřejně prospěšné práce

Německo: Trest za pokus o znásilnění? Podmínka a veřejně prospěšné práce
06 / 07 / 2016, 18:30

Uprchlík z Eritreje byl za násilný sexuální útok na parkovišti odsouzen německým soudem k sedmiměsíční podmínce a veřejně prospěšným pracím.

V západoněmeckém městě Bad Oldesloe ve Šlesvicku-Holštýnsku došlo letos v lednu k dalšímu pokusu o znásilnění. Měl se ho dopustit terpve 17 letý uprchlík z Eritreje, který na parkovišti přepadl 18ti letou dívku. Policejní hlídka slyšela ženský křik a útočníka dopadla přímo při činu. Podle policie byla oběť ve tváři a na krku pokousána a Eritrejce museli od ženy násilím odtrhnout.

Policejní mluvčí Sonja Short tehdy uvedla, že uprchlík byl agresivní a kladl odpor při zatýkání; jeden policista musel být hospitalizován se zraněním hlavy. Dívka utrpěla vážná zranění. Eritrejec, který je na německém území už tři roky, byl umístěn do vazby.

Švédský soud: Uprchlíci nepotřebují k řízení vozidla řidičský průkaz

Ve čtvrtek 30. června proběhlo soudní řízení a po dvou hodinách neveřejného jednání dospěl soud pro mladistvé v Ahrensburgu k verdiktu. Podle soudu bylo prokázáno, že útočník i oběť byli pod vlivem alkoholu a vzhledem k tomu, že byl Eritrejec po činu ve vazbě, vyměřil mu soud sedmiměsíční podmínku a kromě toho musí odpracovat 30 hodin veřejně prospěšných prací. Navíc musí podstoupit protialkoholní léčbu.

Ministr vnitra Stefan Studt již dříve tento tok odsoudil jako "nepříjemný a nechutný", ale také veřejnost varoval před zobecňováním podobného jednání na všechny migranty. 

Imigranti mohou nelegálně překračovat státní hranice. Nesmějí za to být vězněni. Tak rozhodl Soudní dvůr EU

Kriminoložka Monika Frommelová uvedla, že útok neměl nic společného s eritrejskou kulturou a obvinila z brutálního útoku samotné Německo. Za těmito útoky je podle ní "nedostatek uznání, špatné vyhlídky do budoucnosti i nedostatečný přístup k sexu", což prý je příčinou toho, že migranti sexuálně napadají ženy. To lze změnit pouze tím, že Německo zlepší příležitosti pro mladé uprchlíky. Zdroj: breitbart.com

V Itálii je povoleno krást z hladu. Dobrá zpráva pro bezdomovce a uprchlíky

Migranti v Německu prý mohou krást, ale škoda musí být jen do 10 eur

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace