Trestná činnost uprchlíků v Německu? Policie zveřejnila statistiky za první tři měsíce

Trestná činnost uprchlíků v Německu? Policie zveřejnila statistiky za první tři měsíce
08 / 06 / 2016, 13:00

Migranti za první čtvrtletí tohoto roku spáchali nebo se pokusili spáchat 69.000 trestných činů.

Německá policie dnes zveřejnila statistické údaje o trestné činnosti spojené s uprchlíky na německém území. Informaci zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na zprávu Spolkového kriminálního úřadu BKA

Nejčastěji jsou podezřelými ze spáchání trestných činů přistěhovalci ze severní Afriky, Gruzie a Srbska. Absolutní počty trestných činů spáchaných Syřany, Afghánci a Iráčany- třemi největšími skupinami žadatelů o azyl v Německu- byly vysoké, ale vzhledem k podílu migrantů, je jejich zapojení do trestné činnosti „zjevně nepřiměřeně nízké."

Ve zprávě se také uvádí, že drtivá většina migrantů se žádných zločinů nedopustila.  

Je to poprvé, kdy BKA zveřejnil zprávu o zločinech spáchaných migranty, která obsahuje data ze všech německých 16 států, a proto nejsou k dispozici žádné srovnatelné údaje.

Podle zprávy se migranti nejčastěji dopouští následujících trestných činů:

  • krádeže (29,2 %)
  • majetkové zločiny a padělání (28,3 %)
  • ublížení na zdraví, loupeže a nezákonné zadržování (23 %)

Naopak trestné činy související s drogami představovaly pouze 6,6 procenta a sexuální zločiny činily 1,1 procenta. Počet trestných činů spáchaných migranty mezi lednem a březnem se snížil o více než 18 procent.

Německá policie zaznamenala obrovský nárůst vloupání. Podle  údajů zveřejněných spolkovou policií v polovině května vzrostl počet zadržených zahraničních zlodějů, naproti tomu se snížil počet vloupání provedených "místními". Gangy z Rumunska, Albánie nebo Gruzie zneužily uprchlické krize a vyslaly do Evropy mezi migranty i zloděje.

Server ParlamentniListy.cz včera zveřejnil rozhovor s místopředsedkyní TOP 09 Helenou Langšádlovou a ptal se jí mj. i na problematiku trestné činnosti imigrantů.

Na otázku "Ohledně imigrantů se debatuje o riziku kriminality. Známé případy z Kolína nad Rýnem, kde došlo k sexuálním útokům a znásilňování. Pak je tu běžná kriminalita typu kapesních krádeží. Není toto hrozbou?" odpověděla:

"Já nemám informace, že by v oblastech, kde je větší množství migrantů, byla vyšší kriminalita. Byla jsem v Německu v posledních měsících několikrát a mluvila jsem i s běžnými občany a s tímto jsem se ani přímo od nich nesetkala. Nicméně, pokud se migranti něčeho dopustí, tak je nezbytné o tom hovořit stejně jako o kriminalitě jakékoli jiné. Není možné takové případné problémy zastírat. Určitě není možné před podobnými problémy strkat hlavu do písku. V Německu přijímají zákony, že pokud se někdo z migrantů dopustí trestného činu, bude z Německa vyhoštěn; myslím si, že to je na místě."

Tagy článku