Trestná činnost v uprchlických centrech? Němečtí poslanci se zhrozili, ale skutečnost je ještě horší

Trestná činnost v uprchlických centrech? Němečtí poslanci se zhrozili, ale skutečnost je ještě horší
11 / 09 / 2016, 09:45

Severní Porýní – Vestfálsko je s téměř osmnácti miliony obyvateli nejlidnatější ze všech šestnácti spolkových zemí Německa.Právě v tomto regionu pobývá také nejvíce uprchlíků z celého Německa.

Naposledy unikly na veřejnost statistiky spojené se sexuálním násilím uprchlíků díky Simone Brand z Pirátské strany, která je členkou parlamentu ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko. Brandová se v parlamentu této spolkové země, který zasedá v Düsseldorfu, dotazovala na aktuální statistiky zdejšího ministra vnitra Ralfa Jägera a jím předložené informace šokovaly celý parlament. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz s odvoláním na článek britského deníku z 8. září tohoto roku.

Jak ministr vnitra uvedl, jenom za letošního půl roku došlo v uprchlických centrech v Severním Porýní – Vestfálsku k téměř 180 násilným trestným činům se sexuálním podtextem.

Konkrétně se jednalo o osmdesát případů sexuálního harašení, pět případů odhalování na veřejnosti, dvaačtyřicet případů sexuálního nátlaku a násilí, pětadvacet případů sexuálního zneužívání dětí a dalších šestadvacet přestupků narušujících individuální práva jedince.

Zločinecké gangy "loví" mladé uprchlíky a osamělé ženy. Prostituce, otroctví i odběr lidských orgánů

Podle Branda do jisté míry za vysokým počtem spáchaných zločinů se sexuálním podtextem stojí nevyhovující ubytovací podmínky v uprchlických centrech. Především poukazovala na skutečnost, že ženy a děti nemají možnost dostatečně odděleného ubytování od mužské části osazenstva. Podle místních médií často v uprchlických centrech nelze zamykat dveře u pokojů ani veřejných prostor a uprchlíci pánského pohlaví se mohou k ženám i dětem snadno dostat.

„Statistiky zveřejněné ministrem vnitra Jägerem jsou šokující samy o sobě. Navíc jsem přesvědčena, že ve skutečnosti to bude ještě mnohem horší. Mnoho uprchlíků nemá příliš dobré zkušenosti s policií a úřady ve svých mateřských zemích a ani v Německu si raději nechtějí stěžovat. Je téměř jisté, že desítky dalších trestných činů jejich pachatelům projdou bez povšimnutí úřadů,“ obává se levicová politička. 

 

Tagy článku