Trestná činnost v uprchlických centrech? Němečtí poslanci se zhrozili, ale skutečnost je ještě horší

Trestná činnost v uprchlických centrech? Němečtí poslanci se zhrozili, ale skutečnost je ještě horší
11 / 09 / 2016, 09:45

Severní Porýní – Vestfálsko je s téměř osmnácti miliony obyvateli nejlidnatější ze všech šestnácti spolkových zemí Německa.Právě v tomto regionu pobývá také nejvíce uprchlíků z celého Německa.

Naposledy unikly na veřejnost statistiky spojené se sexuálním násilím uprchlíků díky Simone Brand z Pirátské strany, která je členkou parlamentu ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko. Brandová se v parlamentu této spolkové země, který zasedá v Düsseldorfu, dotazovala na aktuální statistiky zdejšího ministra vnitra Ralfa Jägera a jím předložené informace šokovaly celý parlament. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz s odvoláním na článek britského deníku z 8. září tohoto roku.

Jak ministr vnitra uvedl, jenom za letošního půl roku došlo v uprchlických centrech v Severním Porýní – Vestfálsku k téměř 180 násilným trestným činům se sexuálním podtextem.

Konkrétně se jednalo o osmdesát případů sexuálního harašení, pět případů odhalování na veřejnosti, dvaačtyřicet případů sexuálního nátlaku a násilí, pětadvacet případů sexuálního zneužívání dětí a dalších šestadvacet přestupků narušujících individuální práva jedince.

Zločinecké gangy "loví" mladé uprchlíky a osamělé ženy. Prostituce, otroctví i odběr lidských orgánů

Podle Branda do jisté míry za vysokým počtem spáchaných zločinů se sexuálním podtextem stojí nevyhovující ubytovací podmínky v uprchlických centrech. Především poukazovala na skutečnost, že ženy a děti nemají možnost dostatečně odděleného ubytování od mužské části osazenstva. Podle místních médií často v uprchlických centrech nelze zamykat dveře u pokojů ani veřejných prostor a uprchlíci pánského pohlaví se mohou k ženám i dětem snadno dostat.

„Statistiky zveřejněné ministrem vnitra Jägerem jsou šokující samy o sobě. Navíc jsem přesvědčena, že ve skutečnosti to bude ještě mnohem horší. Mnoho uprchlíků nemá příliš dobré zkušenosti s policií a úřady ve svých mateřských zemích a ani v Německu si raději nechtějí stěžovat. Je téměř jisté, že desítky dalších trestných činů jejich pachatelům projdou bez povšimnutí úřadů,“ obává se levicová politička. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace