Trestní stíhání znásilněné britské turistky v Dubaji bylo zastaveno

Trestní stíhání znásilněné britské turistky v Dubaji bylo zastaveno
22 / 11 / 2016, 17:45

Prokurátor dnes oznámil, že po shlédnutí videozáznamu na mobilním telefonu, který si žena pořídila, zastavuje její trestní stíhání.

Britská turistka, která pobývala v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, nahlásila znásilnění dvěma muži, ženu však obvinily místní úřady z ,,mimomanželského sexu", ze nějž hrozí v krajním případě i trest smrti kamenováním.

Pětadvacetiletá žena byla ihned poté zatčena a byl ji zabaven i pas. Žena nahlásila na policejní stanici hromadné znásilnění dvěma Brity, kteří mezitím odletěli zpět do Velké Británie, aby jí bylo sděleno, že porušila místní zákony a dopustila se mimomanželského sexu.

Britská charitativní organizace varuje turistky v Dubaji: "Neoznamujte znásilnění saúdské policii!"

 

Informaci zveřejnil britský server independent.co.uk 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.