,,Třetí síla" se rozpadla na kousíčky. A Babiš se směje

,,Třetí síla&quote; se rozpadla na kousíčky. A Babiš se směje
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Andrej Babiš
29 / 07 / 2017, 18:00

Koalice lidovců a STAN se rozpadla ještě dříve, než začala fungovat.

Tak se nám lidovci lekli průzkumů preferencí, o nichž politikové tak rádi prohlašují, že je vlastně nezajímají. Pavla Bělobrádka, šéfa lidovců, však v tomto případě ,,výjimečně" ano. Stáhl kalhoty ještě před brodem a ,,zařízl" nadějné uskupení, které mohlo představovat slibnou protiváhu jak hnutí ANO, tak ČSSD, a od obou získat voliče.

Není tak divu, že představitelé STAN nepřistoupili na nabídku lidovců, kteří jim nabídli toliko ,,účast" jednotlivců STAN na svých kandidátkách. Ze strany STAN nešlo jinak, než zdvořile než tento nepovedený plán B po rozpadu koalice odmítnout. 

Zánik koalice ještě v zárodku udělal jistě radost šéfovi hnutí ANO, který nyní bude z nastalé situace politicky těžit. Opět poukáže na to, že tradiční strany neumějí držet na rozdíl od něho dohody, a že je vše otázkou špinavého a ještě špinavějšího kšeftu. A nepohrdne ani voliči, kteří byli připraveni koalici lidovců a STAN volit, a jež nyní ,,přetáhne" velmi obratně na svou stranu.

Faktem zůstává, že předseda lidovců se ,,zaříznutím" koalice politicky odkopal, čehož určitě využije nejen hnutí ANO. Tento projekt, který byl zajímavou alternativou k existujícím politickým subjektům, měl jistě šanci na úspěch nehledě na průzkumy, jichž se Bělobrádek tak lekl. Lidovce to může stát další ,,dílek" důvěry v nadcházejících volbách, které budou nejen pro ně klíčové.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace