,,Třetí síla" se rozpadla na kousíčky. A Babiš se směje

,,Třetí síla&quote; se rozpadla na kousíčky. A Babiš se směje
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Andrej Babiš
29 / 07 / 2017, 18:00

Koalice lidovců a STAN se rozpadla ještě dříve, než začala fungovat.

Tak se nám lidovci lekli průzkumů preferencí, o nichž politikové tak rádi prohlašují, že je vlastně nezajímají. Pavla Bělobrádka, šéfa lidovců, však v tomto případě ,,výjimečně" ano. Stáhl kalhoty ještě před brodem a ,,zařízl" nadějné uskupení, které mohlo představovat slibnou protiváhu jak hnutí ANO, tak ČSSD, a od obou získat voliče.

Není tak divu, že představitelé STAN nepřistoupili na nabídku lidovců, kteří jim nabídli toliko ,,účast" jednotlivců STAN na svých kandidátkách. Ze strany STAN nešlo jinak, než zdvořile než tento nepovedený plán B po rozpadu koalice odmítnout. 

Zánik koalice ještě v zárodku udělal jistě radost šéfovi hnutí ANO, který nyní bude z nastalé situace politicky těžit. Opět poukáže na to, že tradiční strany neumějí držet na rozdíl od něho dohody, a že je vše otázkou špinavého a ještě špinavějšího kšeftu. A nepohrdne ani voliči, kteří byli připraveni koalici lidovců a STAN volit, a jež nyní ,,přetáhne" velmi obratně na svou stranu.

Faktem zůstává, že předseda lidovců se ,,zaříznutím" koalice politicky odkopal, čehož určitě využije nejen hnutí ANO. Tento projekt, který byl zajímavou alternativou k existujícím politickým subjektům, měl jistě šanci na úspěch nehledě na průzkumy, jichž se Bělobrádek tak lekl. Lidovce to může stát další ,,dílek" důvěry v nadcházejících volbách, které budou nejen pro ně klíčové.

Tagy článku