Třetí útok na švédské mešity v jednom týdnu

Třetí útok na švédské mešity v jednom týdnu
Autor: euronews |Popisek: Žhářský útok ve Švédsku
01 / 01 / 2015, 19:45

1.1.2015 / Klidný konec roku neměli muslimové ve Švédsku. Vzrůstá počet útoků na místní mešity.
Zdroj: RT, euronews

Švédsko, jedna z prvních "multikulturních" zemí v Evropě, se po čtyřiceti letech své smířlivé politiky vůči přistěhovalcům mění a vzrůstají národnostní problémy. 

O prvním žhářském útoku jsme psali v článku Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku. Útok se stal ve městě Eskilstuna, sto kilometrů západně od hlavního města, při kterém bylo zraněno pět osob.

29. prosince došlo k dalšímu žhářskému útoku na mešitu ve městě Eslöv na jihu země, nicméně plameny byly rychle uhašeny a nebyla způsobena větší škoda ani nedošlo ke zranění.

Zdroj: euronews , YouTube


Dnes brzy ráno došlo k dalšímu útoku ve městě Uppsala, vzdáleného sedmdesát kilometrů na sever od Stockholmu. Podle policie někdo hodil na budovu mešity molotovův koktejl, nicméně lahev zhasla. Budova byla také pomalována rasistickými graffiti.  

Všechny incidenty se odehrávají v době, kdy se ve Švédsku vede bouřlivá diskuze o imigrační politice. Krajní pravice požaduje snížení počtu povolení o azyl o 90%, zatímco ostatní politické strany chtějí zachovat liberální politiku země. 

Nakolik ke zvýšení napětí povede rozhodnutí jedné ze švédských škol, o kterém jsme psali v článku Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny.

Psali jsme také:

Britská matka verbuje na sociálních sítích nevěsty pro islámisty

Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku.

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Islámská kolonizace světa?

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Další děsivý vzkaz radikálů Islámského státu anglosaské civilizaci

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace