Třetina francouzských muslimů odmítá respektovat "světské zákony" a požaduje právo šaría

Třetina francouzských muslimů odmítá respektovat &quote;světské zákony&quote; a požaduje právo šaría
19 / 09 / 2016, 08:00

30 procent z 3 až 4 milionů francouzských muslimů odmítá respektovat sekulární stát a podřídit se francouzským "světským" zákonům. Francie se mění na muslimský stát.

PAŘÍŽ (Reuters) -  Tyto šokující údaje zveřejnil francouzský týdeník  Journal du Dimanche na základě provedeného průzkumu veřejného mínění. Na otázku, zda se muslimové domnívají, že islámský právní a morální kodex šaría je důležitější než zákony francouzské republiky, odpovědělo 29 procent respondentů "ano".

Větším nebezpečím než radikální salafisté jsou tzv. "umírnění" muslimové, kteří se v tichosti snaží změnit společenská pravidla. "S vašimi zákony vás dobydeme. S našimi zákony vás konvertujeme.

Průzkum také zjistil, že 20 procent muslimských mužů a 28 procent  muslimských žen požaduje celoobličejové závoje, nikáby nebo burky. Dalších 60 procent muslimských respondentů požaduje, aby dívky a ženy měly právo nosit šátek nebo se zahalovat, a to i ve školách, univerzitách a v dalších veřejných institucích.

Po posledních teroristických útocích, které spáchali muslimští radikálové, kterým padlo za oběť více než 130 lidí loni v listopadu a dalších 80 lidí letos při útocích v Nice, se ve Francii výrazně zvýšilo napětí mezi místními komunitami.

Zákaz zahraničního financování francouzských mešit?

Francouzští imámové minulý měsíc varovali, že rozhodnutí přijatá některými místními úřady, kterými jsou zakázány burkini, povede k další stigmatizaci muslimů ve Francii.  

Muslimská populace ve Francii se neustále zvyšuje a činí již téměř deset procent z celkové populace 65 milionů Francouzů. 5,6 procenta Francouzů jsou muslimové ve věku 15 a více let a deset procent jich je mladších 25 let. 84 procent muslimů je mladších 50 let. Tyto údaje jsou pouze orientační, protože francouzské zákony zakazují shromažďovat údaje o náboženství a etnickém původu.

Průzkum, který zadal think tank Institutu Montaigne, byl proveden telefonicky v období od 13. dubna do 23. května mezi 1,029 osobami ve věku 15 a více let, které byly muslimského vyznání.

"Evropa je ve válce, ale nechce si to přiznat," tvrdí izraelský expert na boj s terorismem

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.