Třetina Rusů se bojí amerického útoku

Třetina Rusů se bojí amerického útoku
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: USA vs. Rusko
15 / 05 / 2015, 10:30

Průzkum v Rusku ukázal rostoucí obavy z invaze amerických ozbrojených sil do Ruska, díky krizi ve vztazích mezi oběma velmocemi. Více než třetina Rusů se bojí invaze a okupace ze strany Spojených států, jak ukázal nový průzkum.

Institut Levada Centre provedl průzkum, který ukázal, že 31% respondentů se domnívá, že USA představuje vojenskou hrozbu, oproti 21% v roce 2007.

Průzkum ukázal, že celých 48% dotazovaných se domnívá, že USA brání rozvoji Ruska a 40%, že USA chce ovládnout ruskou ekonomiku.

Sebevědomí Rusům nechybí - v případě války Ruska a USA (NATO) si 33% myslí, že by Rusko zvítězilo, 5% si totéž myslí o USA a celých 52% chápe, že takovýto konflikt by vítěze neměl.

Státní televize v Rusku opakovaně divákům vysvětluje, že USA obkličuje Rusko díky expanzi paktu NATO a proto tedy došlo k revizi ruské vojenské doktríny. O ruských médiích jsme psali v článku Putinův informační Matrix.

Zdroj: The Telegraph

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace