Tři důvody, proč migrační krize rozloží Švédsko

Tři důvody, proč migrační krize rozloží Švédsko
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
26 / 03 / 2017, 18:00

Migrace postupně ,,požírá" Švédsko zevnitř.

Není pochyb o tom, že Švédsko migrační krizi nezvládá. Tato země je jednou z těch, kterou si migranti vybrali za svou cílovou destinaci, což samo o sobě znamená několikanásobné větší ohrožení bezpečnosti a pochopitelně i zvýšenou kriminalitu. Uvedu zde tři důvody, proč si myslím, že se Švédskem to bohužel vlastní vinou dopadne velmi zle.

1. neschopnost politických elit nastavit přísnou a účinnou imigrační politiku uzavřením hranice. Švédsko bylo zemí, která měla vždy liberální přistěhovaleckou politiku, která přijímala například i politické exulanty z komunistických zemí. To se rázně změnilo příchodem migrační krize a Švédsko najednou vůbec neví co dělat, aby lavinu, která se na ně řídí, zastavilo.

Čtěte také: Kam se až Švédsko dostalo? Ministryně spravedlnosti bezprizorně lže ohledně klesající kriminality a počtu znásilnění

2. vznik ,,států ve státě", tzv. No-Go zón. Možná již ohraná písnička, ale v současné době nic nemůže lépe charakterizovat švédský strach z migrantů, než tyto samozvané oblasti, kde pevnou rukou vládnou migranti. Sami policisté se bojí v No-Go zónách vůči místním gangům, které zde mají vlastní pravidla ,,vládnutí", zasahovat. To, že de facto policie vyklidí pole zločincům, bude mít jen za následek šíření těchto životu nebezpečných zón do celého Švédska. Připomeňme, že jich je v současné době 55.

Čtěte také: Švédská ministryně: Integrujme bojovníky IS do společnosti, dejme jim byty a práci

3. politicky korektní média a ,,vlastizrádní" ministři. Média úspěšně zamlčují fakta, i když se to ne úplně vždy podaří. Kryjí vlastní politické špičky, které svými vstřícnými postoji přispívají k celkovému rozkladu země. V této souvislosti nelze nezmínit ministryni spravedlnosti Ylvu Johanssonovou, která v přímém přenosu v rozhovoru s BBC prohlásila, že počet znásilnění a podobných zločinů ve Švédsku klesá(!), i když je prokazatelně dokázán opak. Nebo třeba taková ministryně kultury Alice Bah Kuhnkeová za Stranu zelených (jak jinak), která přišla s bombastickým nápadem znovu začlenit švédské bojovníky Islámského státu zpět do společnosti, čemuž dodala, že se to zatím vůbec nedaří. To není nic jiného než sebedestrukce v přímém přenosu.

Samozřejmě, že existuje daleko více důvodů, proč je Švédsko na tom tak, jak je. Nicméně zmíněné tři důvody jsou podle mého názoru zásadnějšího charakteru. Vše se ovšem sbíhá do jediného středobodu, a tím je absolutně nezvládnutá migrace a důsledky z ní plynoucí.

 

psali jsme:

Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón

 

Tagy článku