Tři exploze poškodily autobus fotbalistů Borussie Dortmund. Jeden hráč byl zraněn

Tři exploze poškodily autobus fotbalistů Borussie Dortmund. Jeden hráč byl zraněn
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
11 / 04 / 2017, 20:45

Tři exploze poškodily autobus fotbalového klubu Borussia Dortmund.

/AKTUALIZOVÁNO/ Podle německé policie byly výbuchy, které poškodily autobus fotbalového klubu Borussia Dortmund, cíleným útokem na sportovce. Státní zastupitelství útok vyšetřuje jako pokus o zabití a současně nevylučují ani islamistické pozadí incidentu. Na jeho místě se našel dopis se vzkazem, který ale média zatím nemají k dispozici. Při výbuších byl zraněn obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice. Tam se podrobil operaci, protože utrpěl zlomeninu v zápěstí a v paži měl střepy. Nemocnice  hodnotí jeho zranění jako těžké.

 

Incident se stal ve chvíli, kdy autobus s hráči mířil na večerní zápas čtvrtfinále Ligy mistrů. Utkání se nakonec o den předloží.

Lehčí zranění utrpěl hráč Borussie Marc Bartra. Klub na svém Twitteru uvedl, že došlo k několika explozím u autobusu a že hráči jsou v bezpečí. Nebezpečí podle klubu nehrozí ani u stadionu.  

Policie potvrdila taktéž na svém Twitteru, že ,,došlo k explozi v Dortmundu" a vyslala na místo incidentu policejní jednotky.

 

Připravujeme podrobnosti...

psali jsme:

Střelba a exploze auta v centru švédského Göteborgu

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace