Muslimové ve třech kalifornských mešitách obdrželi výhružné dopisy: Trump s Vámi udělá to samé, co Hitler Židům!

Muslimové ve třech kalifornských mešitách obdrželi výhružné dopisy: Trump s Vámi udělá to samé, co Hitler Židům!
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: mešita
28 / 11 / 2016, 16:00

Několik amerických mešit dostalo dopisy, v němž se vyhrožuje genocidou muslimů.

Lidskoprávní organizace Rada americko-islámských vztahů (CAIR) volá po zvýšení bezpečnostních opatření mešit v souvislosti s výhrůžkami.

Dopisy byly adresovány islámskému centru v Long Beach, v Claremontu a v San José. V dopise je chválen nově zvolený prezident USA Donald Trump, který ,,vyčistí Ameriku (od muslimů), aby znovu zářila. Trump udělá to samé vám, co udělal Hitler Židům." Muslimové jsou zde nazváni ,,dětmi Satanovými".

 

Ředitel CAIR Hussam Ayloush prohlásil v reakci na tyto dopisy, že muslimové, ale nejen oni jsou zklamáni obsahem dopisů. Vymezil se také proti Trumpovi, jehož ,,nezodpovědná a nenávistná" prezidentská kampaň podle něho podnítila nenávist a vulgaritu.

Policie se již obsahem dopisů zabývá a zahájila vyšetřování s podezřením na případ, který je motivován nenávistí vůči náboženské skupině či rase.

 

Zdroj: abcnews.go.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace