Tři lidé se zranili při rozsáhlém požáru obchodu na Novojičínsku

Tři lidé se zranili při rozsáhlém požáru obchodu na Novojičínsku
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: požár
26 / 09 / 2016, 09:00

Tři lidé se včera odpoledne lehce zranili při požáru obchodního centra v Kopřivnici na Novojičínsku, kde začal hořet odpad uložený ve skladu. Později se oheň rozšířil do prodejních prostor.

Příčina požáru se zjišťuje, škoda podle prvotních odhadů dosáhne několika milionů korun. Kolem 20:00 se hasičům podařilo dostat pod kontrolu, nyní požár dohašují. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hořet začalo v neděli okolo 15:45. Hasiče o požáru informovala zaměstnankyně obchodního centra. Požár zachvátil odpad ve skladech u jednoho z bočních vchodů do areálu. ,,Tři lidé se lehce zranili. Jeden hasič, který si při zásadu podvrknul kotník, pak mladý muž, který se nadýchal kouře," řekl Kůdela. Třetím zraněným je podle něj policista, který se také nadýchal zplodin hoření.

Hasiči společně s policií evakuovali zbývající část obchodního centra. Kolika lidí se evakuace týkala, stále není známé. Na místě zasahují dvě desítky hasičských vozidel a přibližně stovka dobrovolných a profesionálních hasičů.

Okolo 20:00 se hasičům podařilo oheň dostat pod kontrolu. Nyní monitorují areál obchodního centra a dohašují zbytky požáru. ,,Kontrola požářiště proběhne v ranních hodinách," řekl Kůdela.

S největší pravděpodobností jde o druhý největší požár v Moravskoslezském kraji v letošním roce podle škody a počtu nasazených jednotek hasičů. Zatím největší byl letos požár z konce července v hale společnosti ŽDB Drátovna v Bohumíně na Karvinsku. Oheň tam tehdy způsobil škodu zhruba 200 milionů korun.

Zdroj: ČTK

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.