Tři muže, zřejmě nelegální migranty, srazil na Zlínsku osobní vlak. Jeden z nich podlehl těžkým zraněním v nemocnici

Tři muže, zřejmě nelegální migranty, srazil na Zlínsku osobní vlak. Jeden z nich podlehl těžkým zraněním v nemocnici
Autor fotografie: Matijak, CC BY-SA 4.0 |Popisek: Ilustrační obrázek
27 / 10 / 2022, 11:00

U obce Valašské Klobouky na Zlínsku srazil osobní vlak včera krátce po 23. hodině tři muže, zřejmě nelegální migranty. Jeden z nich na následky těžkých zranění zemřel v nemocnici.

Železniční neštěstí se odehrálo ve středu krátce po 23. hodině v Bylnici, která je součástí obce Broumov-Bylnice nedaleko Valašských Klobouk. Vlak zachytil tři muže, kteří leželi zatím z neznámých důvodů v bezprostřední blízkosti kolejiště.

I přes téměř okamžitou reakci strojvedoucího se již nedalo srážce zabránit. Všichni tři muži byli s těžkými zraněními dopraveni do nemocnice, jeden z nich svým zraněním podlehl.

Jak informovala policie, muži jsou pravděpodobně nelegální migranti, jejich totožnost dále zjišťují zlínští policisté. Nelegální migrace již několik měsíců zaměstnává právě Zlínský kraj. Od května je zde zřetelný nárůst běženců pocházejících převážně ze států Blízkého východu.

Nehoda u obce Valašské Klobouky není jedinou za posledních několik dnů. Minulý týden v neděli srazil vlak mezi Napajedly na Zlínsku a Huštěnovicemi člověka, kterého náraz usmrtil. Neštěstí se stalo na veřejnosti nepřístupném místě.

Tagy článku