Tři muži na Floridě obviněni z toho, že se chtěli připojit k Islámskému státu

Tři muži na Floridě obviněni z toho, že se chtěli připojit k Islámskému státu
Autor: redakční databáze|Popisek: islámský stát
23 / 07 / 2016, 13:00

Údajně měli v plánu zaútočit na Bílý dům.

Tři muži z Floridy budou čelit v nejbližší době obvinění, že chtěli podporovat Islámský stát a že se k němu posléze chtěli připojit.

Policie zatkla Gregoryho Hubbarda, Darrena Jacksona a Dayna Christiana, kteří byli obviněni z konspiračního jednání, pokusu poskytnout materiální podporu a potřebné zdroje pro další fungování IS.

Tři muži ve věku od 31 do 52 let byli zatčeni ve čtvrtek a všichni pocházeli z floridské Palm Beach County. Podle vyšetřovatelů měli v plánu odletět do Sýrie a následně se stát bojovníky IS. Jejich první výslech je naplánován na příští středu.

Podle informátora FBI, který je v případu angažován, měli muži hovořit o teroristických útocích v kalifornském San Bernardinu a Orlandu. Údajně se také měli bavit o spáchání útoků na Bílý dům či Pentagon. Konkrétnější informace od nich očekávají vyšetřovatelé právě ve středu po prvním výslechu.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace