Tři týdny a dost, rozhodl Dědek

Tři týdny a dost, rozhodl Dědek
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Dalibor Dědek
25 / 08 / 2017, 12:00

Mecenáš hnutí STAN Dalibor Dědek se rozhodl stáhnout z kandidátky do podzimních voleb. Čeho se lekl?

Zakladatel úspěšné firmy Jablotron Dalibor Děděk se rozhodl nakonec nekandidovat do Poslanecké sněmovny v podzimních volbách a bude STAN ,,pouze" podporovat.

Dědek si podle svých slov uvědomil po několika týdnech, že STANu spíš škodí než naopak, a proto raději své jméno z kandidátky stáhl. Je s podivem, že tak zkušený člověk, jakým Děděk bezesporu je, si ,,nepohlídal" všechna možná rizika, která jsou spojená s politickou kandidaturou. Po třech týdnech tak říká, že jeho výzva ,,Hledáme slušné lidi" by mohla evokovat voličům pocit, že ve STANu vlastně nejsou slušní lidé.

Pak se zřejmě zalekl i toho, že jej veřejnost bude nálepkovat jako ,,druhého Babiše", který jde do politiky ještě více zbohatnout. Zlé stranické jazyky však říkají, že došlo k názorovému střetu volebního lídra STANu Jana Farského s Dědkem, který prosazoval možnou povolební spolupráci s hnutím ANO, kdežto Farský byl rezolutně proti a s Andrejem Babišem spolupracovat v žádném případě nechce na žádné úrovni.

I tak je nutné říct, že v Dědkovi má STAN výraznou posilu, která může nerozhodnuté voliče přilákat, aby toto hnutí volili. Dědek má za sebou úspěšnou podnikatelskou minulost a něco vlastního vybudoval, na což voliči slyší jako v případě Andreje Babiše.

Každopádně Dědkova ,,kandidatura-nekandidatura" je poněkud úsměvnou předvolební epizodou, která ale na druhé straně ukazuje určitá rizika, před nimiž stojí ti podnikatelé, kteří chtějí rovnýma nohama skočit do politiky.

 

 

Tagy článku