Tři ženy v burkách zaútočily na policejní stanici. Byly zastřeleny policisty

Tři ženy v burkách zaútočily na policejní stanici. Byly zastřeleny policisty
Autor: redakční databáze|Popisek: Keňa
11 / 09 / 2016, 14:30

Tři ženy oděné v muslimské burce provedly v sobotu teroristický útok v keňské Mombase. Jedna žena pobodala policistu, druhá hodila petrolejovou bombu na druhého, což způsobilo následný požár. Ihned potom byly ženy zastřeleny dalšími přítomnými policisty.

Policejní velitel Mombaského okresu Patterson Maelo řekl, že se pravděpodobně jedná o teroristický útok. K němu se už přihlásila islamistická skupina Šabáb, která je napojena na další teroristickou organizaci Al-Kaidu. Šabáb v prohlášení uvedl, že se jednalo o odplatu za to, že Keňa nadále posílá své vojenské jednotky do Somálska, kde muslimská militantní skupina operuje.

Podle mombaské policie přišly tři ženy v burce na policejní stanici pod záminkou, že jdou nahlásit krádež mobilního telefonu. Při výslechu přítomnými policisty jedna žena vytáhla nůž a pobodala policistu a vzápětí druhá žena hodila na další policisty petrolejovou bombu, která zranila další policisty a způsobila požár policejní stanice. Těsně potom byly všechny ženy zastřeleny. 

Podle očité svědkyně, která byla též přítomná na policejní stanici, žena s nožem přeskočila přepážku oddělující ženy od policistů a jednoho z nich bodla do stehna. Další dva policisté skončili po útoku se zraněními v nemocnici.

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace