Tři ženy v burkách zaútočily na policejní stanici. Byly zastřeleny policisty

Tři ženy v burkách zaútočily na policejní stanici. Byly zastřeleny policisty
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Keňa
11 / 09 / 2016, 14:30

Tři ženy oděné v muslimské burce provedly v sobotu teroristický útok v keňské Mombase. Jedna žena pobodala policistu, druhá hodila petrolejovou bombu na druhého, což způsobilo následný požár. Ihned potom byly ženy zastřeleny dalšími přítomnými policisty.

Policejní velitel Mombaského okresu Patterson Maelo řekl, že se pravděpodobně jedná o teroristický útok. K němu se už přihlásila islamistická skupina Šabáb, která je napojena na další teroristickou organizaci Al-Kaidu. Šabáb v prohlášení uvedl, že se jednalo o odplatu za to, že Keňa nadále posílá své vojenské jednotky do Somálska, kde muslimská militantní skupina operuje.

Podle mombaské policie přišly tři ženy v burce na policejní stanici pod záminkou, že jdou nahlásit krádež mobilního telefonu. Při výslechu přítomnými policisty jedna žena vytáhla nůž a pobodala policistu a vzápětí druhá žena hodila na další policisty petrolejovou bombu, která zranila další policisty a způsobila požár policejní stanice. Těsně potom byly všechny ženy zastřeleny. 

Podle očité svědkyně, která byla též přítomná na policejní stanici, žena s nožem přeskočila přepážku oddělující ženy od policistů a jednoho z nich bodla do stehna. Další dva policisté skončili po útoku se zraněními v nemocnici.

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku