Trump a Putin by příští týden ve Vietnamu mohli jednat o Sýrii

Trump a Putin by příští týden ve Vietnamu mohli jednat o Sýrii
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Vladimir Putin a Donald Trump
04 / 11 / 2017, 19:00

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Donald Trump by příští týden ve Vietnamu mohli jednat o dohodě o Sýrii. Dnes to uvedla agentura Ria Novosti s odvoláním na mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova.

O dohodě o Sýrii se mluví jako o bodu programu možné schůzky Trumpa s Putinem na okraj summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) ve Vietnamu, řekl Peskov, podle kterého je v zájmu obou stran, aby měly dostatek času se o Sýrii dohodnout.

Oba prezidenti se poprvé setkali letos v červenci na summitu G20 v Hamburku. Hovořili spolu tehdy o obviněních, že se Rusko vměšovalo do amerických prezidentských voleb. Trump a Putin se ale shodli, že se soustředí na to, aby se vztahy obou zemí zlepšily.

Šéf Bílého domu tento týden v televizi Fox News řekl, že je možné, že se s Putinem během své současné cesty po Asii setká. "Putin je velmi důležitý, protože (Rusové) nám mohou pomoci se Severní Korejí. Mohou nám pomoci se Sýrií. Měli bychom mluvit o Ukrajině," řekl Trump.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace