Trump: "Británii by bylo lépe, kdy Evropskou unii opustila"

Trump: &quote;Británii by bylo lépe, kdy Evropskou unii opustila&quote;
Popisek: Donald Trump na CPAC 2015 ve Washingtonu, DC.
06 / 05 / 2016, 07:30

Žhavý kandidát na amerického prezidenta tvrdí opak než Barack Obama

New York 6. května (ČTK) - V rozhovoru pro televizi Fox News to ve čtvrtek řekl pravděpodobný kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald Trump. Británie bude v červnu hlasovat v referendu o osudu svého členství.

"Pro Evropu byla migrace děsivá věc a za mnohé může sama EU," prohlásil Trump. "Osobně bych řekl, že bez Evropské unie jim (Britům) bude líp, ale není to z mé strany doporučení, jen pocit," konstatoval a dodal, že rozhodnutí musejí učinit sami obyvatelé Spojeného království.

Prezident Obama v Británii lobuje proti Brexitu

Trump se o zahraničních záležitostech vyjadřuje zřídka, podle kritiků vlastní zahraničně politickou koncepci nemá. Širší projev shrnující jeho názory na světovou politiku pronesl zatím jen koncem dubna, den po drtivém vítězství ve stranických prezidentských primárkách v pěti státech amerického severovýchodu.

Tehdy se vyslovil pro narovnání vztahů s Ruskem a Čínou. Řekl, že bezpečnost země pro něj bude nejvyšší prioritou a že američtí spojenci musejí platit spravedlivou část za svou obranu, jinak s pomocí USA nemohou počítat.

O svém členství mají Britové rozhodnout v hlasování naplánovaném na 23. června. Dosavadní průzkumy ukazují, že výsledek by měl být velmi těsný.

Tábor odpůrců britského členství v Evropské unii v posledních dnech vzrostl: pro odchod z unie by nyní hlasovalo 46 procent dotázaných a pro setrvání 44 procent.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace