Trump je nebezpečnější než Kim Čong-un, prohlásil ruský televizní moderátor

Trump je nebezpečnější než Kim Čong-un, prohlásil ruský televizní moderátor
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Donald Trump
19 / 04 / 2017, 14:00

Známý ruský televizní moderátor řekl, že Donald Trump je nebezpečnější než Kim Čong-un.

Známý ruský televizní moderátor relace ,,Vesti Nedeli" Dimitrij Kiselyov prohlásil, že americký prezident Donald Trump je nebezpečnější než severokorejský diktátor Kim Čong-un v souvislosti s hrozbami vojenského úderu na KLDR. Podle Kiselyova unikl svět jen o vlásek jaderné válce.

Televizní moderátor prohlásil, že nejen z tohoto důvodu se Trumpova popularita snížila od té doby, co nastoupil do Bílého domu. Dodal, že poté, co USA podnikly vojenský úder na Sýrii a odzkoušely ,,matku všech bomb" v Afghánistánu, se názor Ruska na Trumpa v mnoha ohledech změnil.

Je zajímavé, že Kiselyov dříve amerického prezidenta chválil za jeho ,,nezávislost", kterou si měl držet od stávajícího politického establishmentu, nyní je však podle moderátora ,,více impulsivní a ,,méně předvídatelný" než jeho severokorejský protějšek.

,,Svět stojí na vlásku před jadernou válkou. Válka může vypuknout jakožto výsledek konfrontace mezi dvěma osobnostmi - Donaldem Trumpem a Kim Čong-unem. Oba jsou nebezpečnější, ale kdo je víc? Je to Trump," prohlásil ve své televizní relaci ,,Vesti Nedeli" Kiselyov. Na druhou stranu řekl, že oba muži mají ,,omezené mezinárodní zkušenosti", nepředvídatelnost a také připravenost jít do války.

Během svého pořadu pak Kiselyov řekl, že Kim Čong-un se projevil jako ten, kdo je méně bojácný, protože nanapadl ostatní státy a neposlal válečné lodě k americkým břehům. ,,Kim je koneckonců na své domácí půdě. Neplánuje nikoho napadnout jen proto, že je to v jeho zájmu," prohlásil Kiselyov.

 

psali jsme: 

Trump chce razit zahraniční politiku nevměšování

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku