Trump je ochoten zvážit ,,náhlý úder" vůči KLDR

Trump je ochoten zvážit ,,náhlý úder&quote; vůči KLDR
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Donald Trump
21 / 04 / 2017, 07:30

Trump je ochoten přemýšlet o náhlém vojenském úderu na KLDR. Informoval o tom server Bloomberg.

Americký prezident je ochoten se bavit kvůli narůstajícímu napětí mezi USA a KLDR i o možném ,,náhlém úderu" na Severní Koreu. Podle serveru Bloomberg Trump zvažuje variantu ,,kinetické" vojenské akce, který by obsahovala moment ,,náhlého úderu" na vybrané cíle.

Bloomberg se ve svém tvrzení odkazuje na jednoho z blízkých spolupracovníků Donalda Trumpa v Bílém domě. Vojenským úderem využívajícího momentu překvapení by se zabránilo akcím ze strany KLDR, které cíleně destabilizují region zejména jadernými testy.

Na druhé straně podle blízkého spolupracovníka Donalda Trumpa, jehož Bloomberg cituje, americký prezident preferuje, aby se ,,do hry" plnou vahou zapojila Čína, a na KLDR svým vlivem působila. To by mělo v ideálním případně vést k dohodě, která však bude ještě značně problematická a zdlouhavá. Zdroj, na něhož se Bloomberg odvolává, pak tvrdí, že Trumpovou strategií není svrhnout současný severokorejský režim ani neusiluje o spojení obou Korejí. Snahou amerického prezidenta v tomto směru je, aby obě Koreje - Severní i Jižní vzájemně spolupracovaly.

,,Na stole" je však stále varianta vojenského úderu. Národně bezpečnostní poradce generál H. R. McMaster prohlásil o nedávných jaderných testech Severní Koreje, že jsou ,,provokativní, destabilizující chování", které ohrožuje region. McMasterův tým pak zvažuje vůči KLDR všechny varianty včetně vojenské akce, pokud toto ,,provokativní" chování Severní Koreje bude pokračovat.

 

psali jsme:

Trump posílá útočný svaz v čele s letadlovou lodí k Severní Koreji

 

Zdroj: bloomberg.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.