Trump je zoufale nepřipravený. Bude googlovat, kde je Sýrie a Severní Korea, říká známý politolog

Trump je zoufale nepřipravený. Bude googlovat, kde je Sýrie a Severní Korea, říká známý politolog
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
23 / 01 / 2017, 13:00

V rozhovoru pro DVTV řekl známý historik a politolog žijící v USA Igor Lukeš, že Trump není na svou funkci vůbec připraven.

V úvodu zmínil, že Trumpův projev byl banální, velmi populistický a pro něho osobně až ,,surrealistický". Podle Lukeše pak Trump sice nabízí ,,všem všecho", ale nemá plán, jak to v praxi uskutečnit.

V této souvislosti například hovořil o tom, že americké střední třídě se snížila životní úroveň, protože cizinci jí ,,ukradli" práci. Také si podle politologa nový americký prezident v mnoha věcech protiřečil, když řekl, že USA obohacovaly ostatní země, ale zároveň vedly či vedou v zahraničí pod pláštíkem svobody různé války.

Trumpova zahraniční politika je podle Lukeše též nejasná, když nový prezident prohlásil, že USA zabrání Číně k přístupu ke svým umělým ostrovům, které buduje v Jihočínském moři. To může vyvolat bezprostřední hrozbu válečného konfliktu, dodává Lukeš.

Trump prý neví sám co dělat, když za ním přijde určitá zájmová skupina a bude jej žádat o konkrétní věci. Podle Lukeše není dobré, že Trump nikdy nevedl vládu ani na nejnižší úrovni a nemá potřebný rozhled. S trochou nadsázky pak Lukeš řekl, že nový americký prezident si bude ,,googlovat", kde je Sýrie či Severní Korea.

 

psali jsme:

Donald Trump: Bereme moc z Washingtonu a dáváme ji zpět vám

Rusko bude mít z USA více respektu, pokud jsem ve funkci prezidenta, říká Donald Trump

 

Zdroj: video.aktualne.cz

Tagy článku