Trump má ignorantský pohled na islám, říká nově zvolený starosta Londýna Sadiq Khan

Trump má ignorantský pohled na islám, říká nově zvolený starosta Londýna Sadiq Khan
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Sadiq Khan
15 / 05 / 2016, 22:30

Nový starosta zve Donalda Trumpa do Londýna, aby ho poučil o islámu.

Nově zvolený londýnský starosta Sadiq Khan, který je muslimského vyznání, chce pozvat kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa do Londýna, aby jej poučil o slučitelnosti islámu se západními hodnotami. Khan to prohlásil v pátečním interview pro televizi NBC, kdy zároveň podpořil Trumpovu oponentku ze Demokratickou stranu Hillary Clintonovou.

Khan v rozhovoru řekl, že pohled Trumpa, jenž chtěl na konci minulého roku zakázat vstup muslimů do USA, je ignorantský, čímž podle něho nevědomky vhání mladé muslimy do rukou islamistických extrémistů. Pozval Trumpa do Londýna, aby jej vzdělal o islámu a jeho kompatibilitě se Západem:

,,Chci, aby Donald Trump přijel do Londýna, abych se mu mohl představit jako běžný muslim, který je velmi, velmi sžitý se západními hodnotami, ale také jej představit stovkám, tisícům, odvažuji se říci milionům muslimů v této zemi, kteří milují být Brity, milují být západně smýšlejícími."

Khan se vymezil proti výroku, že nelze být muslimem a zároveň vyznávat západní hodnoty. Nový londýnský starosta zvolený za labouristy, který se již narodil v Londýně, prý v sobě západní hodnoty s islámem bez problémů spojuje.

Trump na zvolení Khana reagoval podle listu The New York Times pozitivně a jeho instalace do funkce londýnského starosty jej prý těší. Pokud by chtěl Khan navštívit USA, učinil by pro něho výjimku. Tu však Khan odmítl a vyslovil přání navštívit USA ještě před listopadovou prezidentskou volbou. Trump později svůj kritizovaný výrok o zákazu vstupu všem muslimům na americkou půdu mírnil, když řekl, že šlo pouze o návrh.

Zdroj: echo24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace