Trump nebude blokovat zveřejní materiálů o atentátu na Kennedyho

Trump nebude blokovat zveřejní materiálů o atentátu na Kennedyho
Popisek: Ilustrační obrázek
22 / 10 / 2017, 00:00

Americký prezident Donald Trump nehodlá zablokovat zveřejnění dosud utajovaných informací z vyšetřování atentátu na někdejší hlavu Spojených států Johna F. Kennedyho. Trump to včera oznámil na twitteru. Zveřejnění dokumentů k 26. říjnu tak již nic nestojí v cestě.

"Umožním, jako prezident, zpřístupnění dlouho blokovaných a utajovaných složek k JFK," napsal Trump s použitím počátečních písmen Kennedyho jména.

Velká část dokumentů týkajících se atentátu již byla v minulosti zveřejněna, některé složky jsou ale dosud v režimu utajení. Termín, do kdy je možné dokumenty držet pod zámkem, vyprší o nadcházejícím čtvrtku. Trump podle médií by sice mohl zveřejnění materiálů státního archivu zablokovat, tuto možnost ale nyní odmítl.

Kennedy byl zastřelen 22. listopadu 1963 při návštěvě Dallasu. Podle oficiálního závěru vyšetřovatelů atentát spáchal Lee Harvey Oswald. Průzkum stanice History Channel k 50. výročí Kennedyho tragické smrti ale ukázal, že přes 70 procent Američanů nevěří tomu, že jednal sám. Celkem 74 procent dotazovaných navíc považuje Oswalda za obětního beránka, které posloužil k zakrytí "čehosi většího".

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.