Trump neměl pravomoc použít rakety, je to hororová show, říká senátor Bernie Sanders

Trump neměl pravomoc použít rakety, je to hororová show, říká senátor Bernie Sanders
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Bernie Sanders
10 / 04 / 2017, 07:30

Vlivný americký senátor Bernie Sanders ostře kritizoval Trumpovo rozhodnutí zaútočit na syrskou základnu.

Podle Bernieho Sanderse neměl Donald Trump pravomoc obejít Kongres a vyslat na syrskou základnu Šajrat. Útok nařídil minulý týden americký prezident v reakci na údajné použití chemických zbraní Asadovými vojáky na civilisty v syrské provincii Idlíb.

,,Toto je hororová show. Ano, je nutné se zbavit Asada, ale nemůžeme to dělat takto jednostranně," prohlásil senátor za stát Vermont. Sanders vždy podle svých slov podporoval politické řešení chronického konfliktu v Sýrii.

,,Nevěřím, že prezident měl pravomoc vyslat (na Sýrii) rakety," řekl Sanders. S tímto pohledem souhlasí i dřívější kandidát na viceprezidenta a virginský senátor Tim Kaine. Podle něho měl Trump požádat o schválení vojenského úderu na Sýrii Kongres. ,,Jsme národ, kde nemá být iniciována vojenská akce , aniž by byla předtím schválena Kongresem," řekl Kaine.

Demokraté nazvali jednostrannou vojenskou akci na syrskou základnu chybou a na Trumpovu hlavu se snesla vlna kritiky i od části ,,vlastních "Republikánů, které toto rozhodnutí zaskočilo. Nyní je však jasné, že obrat v názoru, že Asada je třeba se zbavit, je zřejmě trvalý. To ostatně potvrdila i velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová, která prohlásila, že ,,v Sýrii nebude mír, dokud Asad neodejde."

 

psali jsme:

VIDEO: USA zaútočily na vojenskou základnu v Sýrii, čtyři mrtví vojáci

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace