Trump obviňuje Obamu, že masové protesty proti němu záměrně organizuje on

Trump obviňuje Obamu, že masové protesty proti němu záměrně organizuje on
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Donald Trump
01 / 03 / 2017, 08:00

Donald Trump se domnívá, že za demonstracemi proti němu stojí exprezident Barack Obama.

Trump v rozhovoru pro televizi Fox News řekl, že Obama a jeho lidé organizují masové demonstrace proti němu, a to od začátku jeho nástupu 20. ledna.

,,Myslím, že prezident Obama je za tím, protože jeho lidé jsou rozhodně za tím. To je politika, tak to chodí... a bude to patrně pokračovat," řekl pro televizi Fox News Trump. Podle Trumpa Obamovi lidé organizovali masové demonstrace na letištích, radnicích i ulicích, a to hned první týden, co byl ve funkci.

Americký prezident se také domnívá, že z okruhu Obamových spolupracovníků záměrně unikají na veřejnost tajné informace z Bílého domu. K tomuto tvrzení se však vyjádřil přece jen opatrněji.

,,Nikdy nevíte, co se děje v pozadí. Máte zřejmě pravdu nebo možná pravdu, ale člověk nikdy neví," řekl v rozhovoru.

Republikáni již dříve obvinili exprezidenta Obamu z toho, že ,,režíruje" demonstrace prostřednictvím skupiny Organizace pro akci (OFA). Podle republikánů se tato organizace, i když je nezisková, prolíná s politickými zájmy demokratů.

 

psali jsme:

Protitrumpovské protesty prý podněcují americká média

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.