Trump opět zpochybnil pozdvižení kolem ruského vlivu

Trump opět zpochybnil pozdvižení kolem ruského vlivu
Popisek: Donald Trump
24 / 07 / 2018, 06:30

Washington - Americký prezident Donald Trump v jednom ze svých posledních příspěvků na twitteru v neděli večer opět kritizoval americkou debatu o zasahování Ruska do prezidentských voleb v roce 2016.

V tweetu píše o "velkém podvodu". Není však jasné, zda tím kritizuje jen možné zveličování ruského vměšování, které je v USA předmětem zvláštního vyšetřování, nebo zda zpochybňuje samotnou jeho existenci.

"Takže prezident Obama věděl o Rusku před volbami. Proč proti tomu něco nepodnikl? Proč neinformoval naši kampaň? Protože je to všechno velký podvod, proto. A on si myslel, že Nečestná Hillary zvítězí!!!" napsal šéf Bílého domu s odkazem na svého předchůdce v Bílém domě Baracka Obamu a protikandidátku z prezidentských voleb Hillary Clintonovou.

Trump se už předminulý víkend na twitteru podivil nad tím, že administrativa jeho demokratického předchůdce nic nepodnikla v případu hackerského útoku na počítače Demokratické strany před prezidentskými volbami v roce 2016. Reagoval tak na skutečnost, že USA na základě výsledků vyšetřování týmu zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera z incidentu obvinily 12 příslušníků ruských tajných služeb.

Na následujícím summitu minulé pondělí v Helsinkách pak Trump po boku ruského prezidenta Vladimira Putina šokoval svou zemi bezprecedentním prohlášením, že nevidí důvod, proč by Rusko mělo být viníkem. Podle komentátorů se tak postavil na stranu Kremlu proti vlastním tajným službám. Po návratu ale Trump řekl, že chtěl ve skutečnosti říci, že nevidí důvod, proč by být nemělo.

Nejnovějším tweetem Trump do věci vnesl další nejasnost. Není totiž jasné, zda se jeho slova o "podvodu" týká samotného ruského vměšování, o němž jsou americké tajné služby přesvědčeny, nebo zda mu vadí pouze vyšetřování možných tajných dohod Trumpových spolupracovníků s ruskými agenty.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace