Trump překročil červenou linii. Na další agresi už budeme reagovat, hrozí Rusko s Íránem

Trump překročil červenou linii. Na další agresi už budeme reagovat, hrozí Rusko s Íránem
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: bojový vrtulník
10 / 04 / 2017, 09:15

Rusko s Íránem hrozí USA odvetnými kroky, pokud znovu překročí ,,červenou linii" v Sýrii.

Společné vojenské koordinační středisko ruských, íránských a spojeneckých milicí podporujících syrského prezidenta Bašára Asada v nedělním prohlášení uvedlo, že páteční americký úder v Sýrii „překročil červenou linii“. Dodalo, že na další „agresi“ už bude reagovat a že zvýší svou podporu syrskému režimu. Ve společném prohlášení se uvádí, že se tak stane za použití ,,síly".

Čtěte také: Rusko reaguje na americký vojenský úder: posílá k břehům Sýrie svou válečnou loď

V prohlášení aliance, které podporuje Asadův režim, se dále píše, že na další překročení ,,červené linie" bude reagováno protiakcí, ,,ať už je to kdokoliv. ,,To, jakým způsobem vedou USA agresi v Sýrii, je překročením červené linie. Od teď budeme reagovat silou na jakéhokoliv agresora, který tuto linii překročí, ať už je to kdokoliv. USA dobře vědí, že jsme schopni odpovědět účinně," uvádí se ve společném stanovisku aliance.

Čtěte také: VIDEO: USA zaútočily na vojenskou základnu v Sýrii, čtyři mrtví vojáci

Rusko-íránská koalice označila přítomnost USA v Severní Sýrii za nezákonnou. Podle ní se američtí vojáci snaží toto území kontrolovat, proto jsou v regionu okupačními silami. Írán i Rusko se budou snažit i přes americký vojenský úder na Sýrii osvobodit Sýrii od protiasadovských islamistických rebelů.

Americký prezident Donald Trump těsně po vojenské akci proti Sýrii prohlásil, že tento úder ,,reprezentuje svět" a je reakcí na chemický útok, kterého se podle něho dopustil Asadův režim. Ten to ale důrazně odmítá s tím, že nechal zničit všechny zásoby chemických zbraní v roce 2013 na základě mezinárodní dohody.

 

psali jsme:

Ukázali jsme syrskému velvyslanci v Praze fotky „ zinscenovaného“ chemického útoku: „ Utrácí miliardy, aby zničili Sýrii“

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace