Trump přijme jihokorejského prezidenta v USA 22. května

Trump přijme jihokorejského prezidenta v USA 22. května
Popisek: Donald Trump
05 / 05 / 2018, 07:15

Americký prezident Donald Trump přijme v Bílém domě hlavu jihokorejského státu Mun Če-ina 22. května. Oznámil to v pátek Bílý dům. Učinil tak po setkání bezpečnostních poradců obou zemí ve Washingtonu Čchong Ui-jonga a Johna Boltona.

Trump v pátek řekl, že o času a místě jeho setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem bylo rozhodnuto a že oznámení přijde brzy. Podle dřívějších informací by se summit měl konat koncem tohoto měsíce nebo v červnu. Jako místo v úvahu údajně připadá demilitarizovaná zóna mezi Korejemi nebo Singapur.

Pokud by se vrcholná schůzka měla konat na hraničním přechodu Pchanmundžom mezi oběma Korejemi, vyžadovalo by to úzkou spolupráci s Jihokorejci.

V demilitarizované zóně v Pchanmundžomu se už sešli v dubnu Mun a Kim. Domluvili se mimo jiné na denuklearizaci Korejského poloostrova.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.