Trump přiletěl do Koreje, ústředním tématem bude KLDR

Trump přiletěl do Koreje, ústředním tématem bude KLDR
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Donald Trump
07 / 11 / 2017, 07:30

Americký prezident Donald Trump dnes přiletěl na dvoudenní návštěvu Koreje, kde se setká se svým jihokorejském protějškem Mun Če-inem. Ústředním tématem jednání bude KLDR. Trump se sejde také s americkými a jihokorejskými vojáky a přednese projev v parlamentu. V plánu není cesta do demilitarizované zóny na hranicích s KLDR, o které média spekulovala.

Trump, který je nyní na cestě po Asii, dnes ukončil návštěvu Japonska a odletěl do Koreje. Letecký speciál Air Force One s prezidentem na palubě přistál na základně Osan jižně od Soulu. Na letištní ploše byl uvítán s vojenskými poctami.

Bílý dům uvedl, že Trump chce návštěvu země pojmout jako demonstraci spojenectví i přes jisté spory, které mezi Washingtonem a Soulem především v otázce přístupu ke KLDR panují. Ve středu Trump odletí do Číny.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace