Trump pro CBS: "Chci okamžitou deportaci milionů ilegálních přistěhovalců. A zeď na mexické hranici bude"

Trump pro CBS: &quote;Chci okamžitou deportaci milionů ilegálních přistěhovalců. A zeď na mexické hranici bude&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Rich Girard
13 / 11 / 2016, 17:45

Nově zvolený prezident Donald Trump prohlásil, že plánuje okamžitě vyhostit dva až tři miliony nelegálních přistěhovalců, kteří mají záznam v rejstříku trestů. A zopakoval, že podél mexicko-americké hranice nechá postavit zeď.

Uvedl to v rozhovoru pro americkou televizní stanici CBS v pořadu 60 Minutes, který bude odvysílán v neděli v sedm hodin večer.  

"Jedná se o lidi, kteří mají kriminální minulost a mají trestní záznamy, členy gangů, drogové dealery, a musíme tyto lidi, kterých je asi dva miliony, možná dokonce tři miliony, dostat buď z naší země nebo je budeme muset uvěznit," řekl Trump a dodal "Jsou u nás nelegálně a musí pryč." Zdroj: dailymail.co.uk

"Pan Trump je jediným kandidátem, který veřejně vyjádřil svou podporu našeho poslání a našich agentů. Byl otevřeným pro potřebu pro bezpečné hranice a za to jsme mu vděční," uvedl ve svém prohlášení letos v březnu Art Del Cueto, prezident místní buňky Národní pohraničníci rady (NBPC), která reprezentuje 18 000 agentů. NBPC má tu praxi, že se do politiky nemíchá a kandidáty běžně nedoporučuje, nicméně pan Del Cueto svým prohlášením chtěl informovat voliče, že Trump je jediným kandidátem na prezidenta USA, kterého zajímá bezpečná hranice a agenti na ní sloužící.

"Do Spojených států přijíždějí tisíce a tisíce lidí, kteří zastávají protiamerické názory. Musíme říct pravdu o tom, jak se k našim břehům blíží radikální islám," uvedl Trump například letos v červnu.

Americká operace Wetback proti ilegálním imigrantům z Mexika: 1,3 milionů deportovaných

Trump hlavně během primárek postavil na boji proti ilegálním imigrantům z velké části svou volební kampaň. Kromě deportací slíbil vybudovat na hranicích s Mexikem ochrannou zeď. Jeho záměry vyvolaly ostrou kritiku z tábora demokratické protikandidátky Hillary Clintonové.

 

Trump: "Clintonová je ďábel a zakladatelka IS!"

Trump: Uprchlická krize může v Evropě vyvolat revoluce

Donald Trump : "Přistěhovalecká politika Angely Merkelové je šílená."

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.