Trump prý názory nemění. Miliony imigrantů chce násilně deportovat z USA

Trump prý názory nemění. Miliony imigrantů chce násilně deportovat z USA
Autor fotografie: Gage Skidmore, flickr.com, (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Donald Trump
23 / 08 / 2016, 06:30

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump nemění svůj postoj k přistěhovalecké politice, který počítá s deportací 11 milionů ilegálních imigrantů z USA.

Washington (ČTK) -  Sám Trump to dnes prohlásil v rozhovoru pro televizi Fox News. Reagoval tak na slova manažerky své kampaně, která o víkendu Trumpův záměr vystěhovat násilně imigranty zpochybnila.

"Neměním své názory. Chceme přijít se skutečně spravedlivou, ale pevnou odpovědí," řekl republikánský kandidát. Šéfka jeho volební kampaně Kellyanne Conwayová přitom v neděli prohlásila, že o "deportační policii", k jejímuž vytvoření se dříve Trump zavázal, bude zapotřebí teprve rozhodnout.

"Do Spojených států přijíždějí tisíce a tisíce lidí, kteří zastávají protiamerické názory. Musíme říct pravdu o tom, jak se k našim břehům blíží radikální islám," uvedl například letos v červnu.

Americká operace Wetback proti ilegálním imigrantům z Mexika: 1,3 milionů deportovaných

Trump hlavně během primárek postavil na boji proti ilegálním imigrantům z velké části svou volební kampaň. Kromě deportací slíbil vybudovat na hranicích s Mexikem ochrannou zeď. Jeho záměry vyvolaly ostrou kritiku z tábora demokratické protikandidátky Hillary Clintonové.

Trump: "Clintonová je ďábel a zakladatelka IS!"

Trump má o své imigrační politice podrobněji hovořit v jednom ze svých příštích projevů. Jeho syn Eric v televizi Fox News potvrdil, že jeho otec názory nemění. O jeho plánech odmítl konkrétně hovořit, zdůraznil ale, že budou "humánní, etické a ohleduplné". Problém přistěhovalců je ale nezbytné vyřešit, upozornil Eric Trump.

Prezidentská kampaň se Clintonové komplikuje, brala peníze od totalitních islámských režimů

Foto, Gage Skidmore

Tagy článku