Trump prý používá Twitter k útokům na své oponenty

Trump prý používá Twitter k útokům na své oponenty
Autor fotografie: Screenshot / Twitter
09 / 12 / 2016, 05:15

Twitter jako nástroj politické moci. Trump vsadil na Twitter a Facebook jako moderní a velmi účinnou formu komunikace, kterou úplně vyřadil klasická média.

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Twitter Jack Dorsey označil způsob, který si budoucí prezident USA Donald Trump zvolil pro práci na svém účtu na této sociální síti, za bezprecedentní, informuje deník USA Today.

Trump, který zahájil svou prezidentskou kampaň na Twitteru, nyní používá svůj účet jako „digitální tribunu", jejímž prostřednictvím vyhlašuje své plány, vyslovuje své výhrady vůči milionům nezákonných hlasů, činí narážky na to, že může zakázat pálení vlajek a kritiku na adresu Boeingu kvůli vysoké ceně nového prezidentského letadla, píše americký deník.

„Nikdy dřív jsem nic podobného neviděl. Směřujeme nepochybně do nového světa, kde se všechno (události) nachází na povrchu, my to sledujeme v reálném čase a diskutujeme o tom," prohlásil Dorsey.

Kromě toho zdůraznil, že v něm vyvolává "smíšené pocity" to, že Trump používá Twitter k útokům na své oponenty. Trump už v jednom ze svých dřívějších interview prohlásil, že sociální sítě mu umožňují vyjadřovat svůj postoj mnohem pohotověji než by to udělali reportéři nebo tiskové zprávy.

Zdroj: cz.sputniknews.com, usatoday.com

Tagy článku