Trump rozhodl o přijetí 45.000 běženců v příštím roce

Trump rozhodl o přijetí 45.000 běženců v příštím roce
Popisek: Donald Trump
30 / 09 / 2017, 08:30

Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal memorandum stanovící strop pro přijímání uprchlíků v nadcházejícím fiskálním roce, který začíná v říjnu. Oznámil to Bílý dům. Trump potvrdil dřívější předpoklady médií a rozhodl, že Spojené státy přijmou v roce 2018 maximálně 45.000 uprchlíků, nejméně za několik posledních desetiletí.

Spojené státy ve fiskálním roce 2016 přijaly 85.000 migrantů a dřívější prezident Barack Obama počítal s tím, že v letošním fiskálním roce jich bude 110.000. Trump ale program omezil na 50.000 a pro rok 2018 počet ještě snížil. Podle agentury AP lze očekávat, že reálný počet přistěhovalců bude v příštím roce ještě podstatně nižší než oznámených 45.000.

Podle prezidentské kanceláře je omezení počtu migrantů vyvoláno potřebou pečlivého prověřování jejich žádostí. Trump prý v tomto ohledu zaujal "odpovědný a humanitární přístup".


Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.