Trump schválil ke zveřejnění jen část utajovaných dokumentů k zavraždění Kennedyho. Neměl jsem jinou možnost, řekl

Trump schválil ke zveřejnění jen část utajovaných dokumentů k zavraždění Kennedyho. Neměl jsem jinou možnost, řekl
27 / 10 / 2017, 08:15

Dlouho očekávané klíčové dokumenty týkající se atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho zatím nebudou veřejnosti k dispozici.

Americký prezident schválil ke zveřejnění jen 2 800 dokumentů z 3810, které se vztahovaly k zavraždění prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Rozhodnutí o zveřejnění zbývajících zatím odložil. Vědeckou obec a výzkumné pracovníky, kteří se zabývali souvislostmi atentátu na Kennedyho, tím však zklamal.

psali jsme: Historie: 22. listopadu 1963 byl zavražděn John F. Kennedy

Trump argumentoval tím, že ,.,neměl jinou možnost", aby neohrozil národní bezpečnost a nezpůsobil možnou ,,nezvratnou škodu". Americký prezident dodal, že na něho ve věci odložení některých dokumentů naléhala FBI i CIA. Tyto záznamy se budou dodatečně šest měsíců zkoumat.

Je možné, že dokumenty, které by mohly vnést konečně světlo do atentátu na Kennedyho, nebudou nakonec vůbec zveřejněny. Kdyby byly dokumenty zpřístupněny, podle mnoha expertů by jim však stejně veřejnost nerozuměla, protože obsahují kódovanou či šifrovanou řeč a jsou pro běžného člověka celkově nesrozumitelné. Záznamy, které zatím zůstávají ,,pod zámkem", měly podle očekávání vysvětlit poodkrýt skutečnou roli klíčové osoby Lee Harveyho Oswalda.

psali jsme: Trump nebude blokovat zveřejní materiálů o atentátu na Kennedyho

John Fitzgerald Kennedy byl zavražděn 22. listopadu 1963 v Dallasu. Oficiální vyšetřování i komise k atentátu došly k závěru, že vrahem prezidenta byl Lee Harvey Oswald, který jednal sám. To na druhé straně vedlo k desítkám konspiračních teoriích, mezi nimiž byla například teorie o tom, že Oswald svůj čin spáchal na ,,objednávku" sovětských činitelů.

 

Zdroj: foxnews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace